2 eurá potrebujete na to, aby ste sa zbavili vlhkosti a potuchliny u vás doma

zaparene vlhke okna

Bojujete s vlhkosťou vo vašej domácnosti? Najlepšie je konať rýchlo, pretože je to ideálne prostredie pre rast húb a plesní, ktoré sú veľmi škodlivé pre naše zdravie. Našťastie, na riešenie tohto problému nemusíte vynaložiť ani korunu. Existuje istý špecifický výrobok, ktorý určite máte vo svojej kuchynskej skrinke a ktorý sa môže ukázať aj ako skutočne smrtiaca zbraň v boji proti vlhkosti.

Vlhkosť v domácnosti predstavuje vážny problém, pretože podporuje rast plesní, húb a roztočov. Najčastejšie sú postihnuté miestnosti ako kuchyňa a kúpeľňa, kde sa pravidelne používa tečúca voda. Dokonca aj zdanlivo banálne veci – ako napríklad zakrývanie hrncov a panvíc pri varení jedla – môžu zohrávať úlohu. Príčinou nadmernej vlhkosti v domácnosti je mnoho zložiek, ale najčastejšie je to dôsledok nesprávneho vetrania alebo nedostatočného vykurovania.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozumní ľudia vedia, prečo si dávať pred spaním bobkový list pod vankúš

Mali by sme si uvedomiť, že fungovanie v prostredí s rozvíjajúcimi sa plesňami a roztočmi, ktoré sú škodlivé pre naše zdravie, sa môže skončiť nepríjemnou alergiou. Tá má tiež deštruktívny vplyv na našu pohodu.

Aby sme sa však s problémom vlhkosti v dome vysporiadali, nemusíme hneď investovať do drahých odvlhčovačov. Ak je problém zanedbateľný, môžeme sa úspešne uchýliť k domácim prostriedkom, ktoré by nám pravdepodobne odporučila naša babička. Okrem toho za túto metódu zaplatíte nanajvýš niekoľko zlotých.

Ako si poradiť s vlhkosťou v byte? Táto metóda vás bude stáť len niekoľko zlotých

Kde začať? Pomoc poskytne morská soľ (najlepšie hrubozrnná), ktorá
hrubozrnná), ktorá má hygroskopické vlastnosti (rovnako ako jedlá sóda). Balenie morskej soli dostanete v supermarkete za približne 1-2eurá. Napríklad na internete si môžete objednať kilové balenie za približne 2,5€. Samozrejme, existujú aj drahšie – všetko závisí od veľkosti balenia a výrobcu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto sa začne diať s vašim telom, keď budete jesť na raňajky vajcia

Morskú soľ vložte do nádoby zabalenej do gázy. Potom ju rozložte na miesta, kde je stupeň vlhkosti najvýraznejší. To pomôže absorbovať vlhkosť z bytu a zabrániť vzniku plesní.

Treba dbať na to, aby v byte denne nepanovala vlhkosť. Vetracie mriežky by mali byť vždy čisté a odblokované. Po kúpaní v kúpeľni alebo varení v kuchyni je vždy dobré byt dobre vyvetrať. To by sa malo robiť pravidelne. Rovnako ako vytrieť zákutia okolo vane, sprchy alebo umývadla, kde sa často zhromažďuje voda. Pomôcť môžu aj rastliny v domácnosti, ktoré pohlcujú vlhkosť – napríklad paprade, brečtan, brečtan a krídelné kvety.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *