• 1 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Dajte toaletný papier do skrine s oblečením a uvidíte tú zmenu

Dajte toaletný papier do skrine s oblečením a uvidíte tú zmenu

Zvyčajne sa používa len na osobnú hygienu a málokto vie, koľko funkcií môže plniť. Pozrite sa, ako toaletný papier v skrini odstráni otravný problém.

Často sa stáva, že keď otvoríte skriňu, namiesto príjemnej vône bielizne zacítite fetor. Tento zápach absorbuje aj oblečenie, hoci bolo vyprané, čím sa stáva nevhodným na nosenie. Ide o uzavretý začarovaný kruh, ktorý vedie k bielej horúčke. Na tento problém existuje veľmi jednoduché riešenie.

Čo robí toaletný papier v šatníku?

Táto nevinne vyzerajúca biela rolka prinesie veľa výhod, ak ju schováte v skrini. Zvyčajne ide o papier bez vône, ale na trhu sú aj parfumované verzie, ktoré budú fungovať rovnako dobre. Plast, z ktorého je vyrobený, skvele pohlcuje akékoľvek pachy, takže ponechaný v skrini nebude fungovať horšie ako profesionálne pohlcovače zápachu. Ak chcete zvýšiť účinok papiera, môžete ho pokvapkať niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja, napríklad levanduľového.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte bublinkovú fóliu. Pred zimou sa vám bude veľmi hodiť

Papier tak pohltí nepríjemné pachy a navyše osvieži vzduch v šatníku. Ušetríte tak veľa peňazí. Stojí za to pamätať na pravidelnú výmenu rolky za novú, pretože po čase už nebude fungovať tak dobre ako na začiatku. Pred umiestnením papiera do skrine vytiahnite všetko oblečenie a umyte police. Až nakoniec ich opäť usporiadajte a umiestnite rolku.

Ako zlepšíte vôňu v šatníku?

Najlepšie sú domáce prostriedky. Malá nádobka s esenciálnym olejom vo vašej obľúbenej vôni sa rýchlo začne šíriť po celom šatníku. Najlepšie je zvoliť vôňu ruže, levandule alebo citrónu, ktorá zvýši arómu zmäkčovadla a odpudzuje hmyz. Ak máte viac flakónov parfumu alebo máte zvyšky parfumu, odstráňte uzáver a umiestnite ho do šatníka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché. Tento trik odstráni šmuhy za pár sekúnd

Vôňa sa začne odparovať a bude pôsobiť ako osviežovač vzduchu. Najlepšie je vybrať si parfum, ktorým sa budete striekať každý deň. Oblečenie namočené v ňom bude voňať ešte intenzívnejšie. Pri starostlivosti o šatník je potrebné pamätať ešte na jednu vec. Dočítate sa o nej v článku WP Woman.

Prvou osvedčenou metódou je časté vetranie šatníka, každých pár dní, aby ste zabezpečili správnu cirkuláciu vzduchu. Otvárajte dvere, vyťahujte zásuvky a preusporiadajte oblečenie. Každých pár mesiacov vyvetrajte aj nenosené oblečenie tak, že ho vytiahnete z komody a znovu zložíte. V lete nezabudnite na svetre – je to ideálny čas na ich vetranie vonku.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *