25 ročný futbalista z ničoho nič počas zápasu padol na zem a umrel

Untitled 1 6

Veľká tragédia v Belgicku. Počas stretnutia medzi amatérskymi klubmi Winkel-Sport a Westrosebaek sa brankárovi domáceho tímu Arne Espilovi urobilo zle a na ihrisku stratil vedomie.

Lekárom sa nepodarilo zachrániť jeho život. Mal len 25 rokov. – Bol to úžasný človek, vždy milý a ochotný pomôcť,“ povedal športový riaditeľ spoločnosti Winkel-Sport Patrick Rothsart.

V sobotu odohral Winkel-Sport domáci ligový zápas proti Westrosebaeku. Za stavu 2:1 pre Winkel-Sport nariadil rozhodca pokutový kop pre hostí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Arne Espil vycítil zámery strelca a dokázal sa výstrelu ubrániť. Dvadsaťpäťročný hráč vstal z ihriska, ale o niekoľko sekúnd neskôr opäť spadol. Stretnutie bolo okamžite prerušené.

Podľa belgických médií bola brankárovi poskytnutá prvá pomoc pomocou defibrilátora. Jeho stav bol vážny.

Lekárom sa nepodarilo zachrániť jeho život. Espilzmar bol na ceste do nemocnice. – „Je to katastrofa a šok pre všetkých,“ povedal zdrvený športový riaditeľ Winkel-Sportu Patrick Rothsart.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Arne bol v klube celý svoj život a bol veľmi obľúbený. Bol to úžasný človek, vždy milý a ochotný pomôcť. Je to skutočná rana. Predovšetkým pre jeho rodinu a tiež pre náš klub,“ dodal v rozhovore pre denník Het Nieuwsblad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *