5 vecí, ktoré hneď urobte, keď prídete na hotel

hotel

Keď myslíme na hotel, okamžite si predstavíme veľkú pohodlnú posteľ, čistú izbu a kúpeľňu len pre nás. Kto by sa pri takejto myšlienke netešil. Často si však neuvedomujeme, že aj v tých najlepších hoteloch je naozaj neporiadok. Na čo by ste si teda mali dať pozor hneď po vstupe do hotelovej izby?

Nedávno tiktokom kolovalo video letušky. Podľa mnohých používateľov internetu žena príliš upratuje svoju hotelovú izbu. Na videu upevňuje závesy vešiakom, dvere zabezpečuje uterákom a špeciálnymi pomôckami. V komentároch sa pýtajú najmä: Načo?

Aj keď sa nemusíme obávať bezpečnosti a „zamykania“ izby ako vo videu, stojí za to pozrieť sa bližšie na čistotu, ktorú nájdeme. Je zrejmé, že každá izba je po odchode hostí uprataná, ale v konečnom dôsledku sa čistota líši.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Trávnik koste len v tomto čase, inak mu veľmi ubližujete a nebude dobre vyzerať

Dbajte na čistotu

Napriek pravidelnému upratovaniu možno niektoré povrchy v hotelových izbách prehliadnuť. Preto je dobré cestovať s antibakteriálnymi utierkami. Takto dokážeme dezinfikovať napríklad diaľkové ovládače alebo kľučky dverí. Oplatí sa pozrieť aj do kúpeľne a utrieť umývadlo alebo záchodovú dosku. Tým zabezpečíte, že všetko bude čisté.

Posteľné chyby

Ich prítomnosť nemá nič spoločné s čistotou hotela. Stačí jeden nešťastný kufor, ktorý ich so sebou prinesie, a izba už ich bude plná. Preto je dobré dôkladne skontrolovať posteľnú bielizeň a matrac ešte predtým, ako si prinesiete batožinu a ľahnete si do postele.

Pozrite si minibar

Ak sa nachádza vo vašej izbe, oplatí sa skontrolovať jeho obsah. Aj keď ho nemáte v úmysle používať, môže vás to zachrániť pred zbytočným míňaním peňazí. Prípadný nedostatok nahláste na recepcii a nebude vám účtované nič, čo nie je vaše.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať niečo, na čo sme boli celé roky zvyknutí a denne to používali

Príbor, taniere a poháre

Pred každým použitím je dobré ich znovu umyť mydlom a horúcou vodou. Nebudete vedieť, či ich personál vymenil alebo vyčistil. A nikto nechce používať špinavé poháre. To isté platí pre všetky spotrebiče, ako je rýchlovarná kanvica alebo kávovar.

Skrytá kamera

Ak sa však obávate o svoju bezpečnosť a predovšetkým o svoje súkromie, oplatí sa skontrolovať, či v izbe nie sú skryté kamery. Môže sa to zdať smiešne, ale mnohé hotely používajú takéto zariadenia na ochranu pred prípadnými krádežami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *