Do záchodu dajte citrónové šupky a zmiešajte s týmto. Taký čistý ste ho ešte nemali

citron 3

Nevyhadzujte citrónové šupky! Tento kuchynský odpad je ideálny na čistú toaletu. Za pár minút z nich môžete vyrobiť lacný a veľmi účinný čistiaci prostriedok. Poradí si dokonca aj so starými nánosmi vodného kameňa.

Recyklácia šupiek z ovocia a zeleniny nie je žiadnou novinkou. Naši predkovia sa už roky snažili čo najlepšie zužitkovať dostupné produkty a my sme čoraz ochotnejší ísť v ich stopách.

Ak často vyrábate limonádu, môžete citrónové šupky úspešne použiť na čistenie kúpeľne. Odporúčame vám, ako si vyrobiť citrónový čistiaci prostriedok na toaletu. Vďaka nemu už nebudete potrebovať žieravé, chemické prípravky.

Ako účinne vyčistíte svoju toaletu?

Trik s citrónovými šupkami na čistú toaletu je veľmi jednoduchý.

  • Po vytlačení šťavy hoďte šupky do mixéra a dôkladne ich rozmixujte.
  • Potom ich vyberte do sitka umiestneného nad pomerne veľkou miskou a decentne z nich preceďte šťavu.
  • Do tekutiny pridajte 1 lyžičku jedlej sódy. Obsah misky začne intenzívne peniť. Miešajte zmes, kým pena nezmizne.
  • Pridajte 1 lyžičku soli a 3 lyžičky čistého alkoholu.
  • Všetko premiešajte a nalejte do fľaše.
  • Keď vidíte, že je toaleta znečistená, nalejte túto tekutinu na vnútro toalety a potom ju vydrhnite kefou. Všetky nečistoty vrátane hnedých škvŕn od vodného kameňa rýchlo zmiznú. Alkohol tiež zničí všetky baktérie. Vďaka tomuto jednoduchému triku bude vaša záchodová misa lesklá a hygienicky čistá.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pokosenú trávu nevyhoďte ale zalejte vodou a prikryte. Zarobíte na tom

Ako inak môžete tento odvar použiť?

Trik na čistú toaletu už poznáte. Mali by ste však vedieť, že tekutina na báze šťavy z citrónovej kôry nie je užitočná len na čistenie toalety. Tento odvar je veľmi univerzálny. Môžete ho použiť nielen na odstránenie vodného kameňa a iných nečistôt z toalety, ale aj akýchkoľvek zvyškov, ktoré sa usadia na vašom umývadle alebo kuchynskom dreze.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je najlepšia finta proti slimákom v našich sadeniciach

Stačí, ak povrch ponoríte do našej tekutiny a po chvíli dôkladne vydrhnete, a všetky nečistoty budú preč. Domáci prostriedok na umývanie riadu je rovnako účinný aj na riad, najmä ten, ktorý je znečistený mastnotou alebo zaschnutými či pripálenými zvyškami jedla. Nalejte trochu na hubku na umývanie riadu a uvidíte, že skvele pení a v okamihu odstráni mastnotu a iné nečistoty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *