Manželia dostávali obrovské účty za elektrinu. Keď zistili, čo je za tým, ostali v šoku. Deje sa to aj u nás

ucet za elektrinu

Hoci sa tento prípad odohral v Spojených štátoch, mal by byť odstrašujúcim príkladom pre všetkých Slovákov. Tento škandál je pomerne častý aj u nás, najmä v súčasnosti, keď je cena elektriny stále veľmi vysoká a pravdepodobne už neklesne.

Veľmi vysoké účty

Istý manželský pár si prenajal nehnuteľnosť v jednom z amerických štátov, ale čoskoro zistil, že ich účty za elektrinu sú oveľa vyššie, ako by mali byť. Je to vždy veľmi nepríjemné zistenie, najmä keď neviete, čo je jeho príčinou. Navyše sa na vysoké účty sťažovali aj predchádzajúci majitelia domu.

Kate a jej manžel sa do domu nasťahovali pred niekoľkými mesiacmi a stále nevedia prísť na to, prečo je spotreba elektriny taká vysoká. „Zistili sme, že malý domček, do ktorého sme sa presťahovali, má rovnaký účet za elektrinu ako náš predchádzajúci dom, ktorý mal dve klimatizačné jednotky a dve poschodia. Vôbec to nedávalo zmysel,“ uviedla žena na sociálnej sieti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Robí to veľa Slovákov. Tieto dva nápoje ničia zdravie na prázdny žalúdok

Ich majiteľ pritom nedávno kúpil dom od chorého muža, ktorého opatrovník tiež tvrdil, že účty za elektrinu boli vysoké. Situácia nabrala spád, keď Kate s manželom odišli na týždeň na dovolenku a požiadali kamarátku, aby sa postarala o ich domáce zvieratá. Ten si všimol, že spotreba elektriny je ešte vyššia ako zvyčajne, čo vôbec nedávalo zmysel, keď spotrebiče a osvetlenie sa už takmer nepoužívali. V tom čase nechal opatrovateľ predchádzajúceho majiteľa na dverách aj odkaz, v ktorom uviedol, že je presvedčený, že ich sused kradne elektrinu.

Urobili spoľahlivý test

Keď sa teda manželia vrátili, vyskúšali jednoduchý test. „V okamihu, keď sme vypli elektrinu, prišiel o všetku elektrinu aj on. Hneď ako sme istič opäť zapli, všetko sa mu tiež vrátilo,“ povedal nájomník. Potom sa veci dali do pohybu. Zatiaľ čo privolaný elektrikár neobjavil nič nezvyčajné, pracovník energetickej spoločnosti bol v priebehu niekoľkých minút v obraze, keď objavil rizikovo vyzerajúci kábel zakopaný na dvore.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Koľko šálok kávy môžete vypiť za jeden deň? Vypiť ich viac môže spôsobiť toto

Už ich príliš neprekvapilo, že kábel viedol do zalesnenej oblasti smerom k susednému domu. Žena bola pochopiteľne nahnevaná, že už niekoľko mesiacov platí za spotrebu elektriny svojho suseda, ale ešte viac ju hnevalo, že táto osoba zrejme takto funguje už dlhší čas a roky okráda predchádzajúceho majiteľa. V súčasnosti sa proti nemu vedú právne kroky, ktoré by ho mohli vyjsť draho.

Podobné prípady sa vyskytujú aj u nás. Ak máte pocit, že vaša spotreba elektriny je príliš vysoká, mali by ste si na pomoc zavolať odborníka. Je dosť možné, že ste boli napojený na čierno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *