Matoviča chceli ľudia dobiť a nadávali mu: „Ty sprostý k***t! Hovädo špinavé!“

matovic bitka

Expremiér a exminister financií Igor Matovič (OĽANO) už niekoľko týždňov cestuje po Slovensku a organizuje diskusie nazvané „Bez ochranky“. Počas týchto stretnutí navštívil mnoho slovenských miest, avšak jeho včerajšia návšteva mesta Snina sa nezaobišla bez incidentov.

Míting vo východoslovenskom meste sa v utorok vyhrotil, keď skupina ľudí zaútočila na politika, informovali Noviny PLUS. Začiatok incidentu údajne predchádzali verbálne útoky a hrubé nadávky smerom k Matovičovi.

Súčasť konfliktu medzi expremiérom a skupinou útočníkov zachytilo video, ktoré zverejnila facebooková stránka Dianie v Snine. „Ty sprostý k***t!“ kričal na lídra OĽANO rozhorčený muž. Matovič si musel vypočuť aj nadávky ako „hovädo špinavé“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Len to hoďte do práčky a vyjde z nej špina za celé roky

Vo vypätej atmosfére takmer došlo k fyzickej potýčke, do ktorej sa zapojil aj poslanec Tomáš Šudík, ktorý expremiéra chránil vlastným telom. Podľa svedkov mal Matovič v Snine dostať aj facku a schytať pľuvanec.

Matovičov poslanec Šudík sa k celému incidentu vyjadril na sociálnej sieti. „Medzi divákov prišli okrem podporovateľov aj provokatéri, ktorí doslova skákali do bitky, nadávali, správali sa vulgárne. Podľa miestnych Sninčanov to bola známa ‚firma‘ kšeftárov, podvodníkov,“ tvrdí poslanec.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prebuďte črevá, naštartujte metabolizmus, zastavte proces starnutia. Začnite jesť toto

Šudík ocenil odvahu Matoviča, ktorý sa napriek incidentu vrátil späť medzi občanov. „Igor napriek 3-4 vulgárnym jedincom prišiel medzi Sninčanov po pár minútach znova von, počúval ich a fotil sa s nimi. Postavil sa im zoči-voči, čo je naozaj odvážne,“ myslí si Šudík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *