Ak robíte túto chybu pred spaním, ráno budete mať vačky a kruhy pod očami

kruhy pod ocami

Vačky pod očami sú postrachom mnohých z nás. Často sa objavia hneď po prebudení a nevyzerajú esteticky, preto sa ich snažíme zakryť make-upom. Ako si však s nimi poradiť? Poznáme účinný spôsob.

Vačky a tmavé kruhy pod očami po prebudení sú problémom mnohých žien. Môžu byť spôsobené obyčajným nedostatkom spánku, problémami s prebúdzaním, stresom alebo dokonca zlou stravou.

Ako ich možno zakryť alebo odstrániť? Ukazuje sa, že stačí vyhnúť sa jednej veci pred spaním.

Prečo sa tvoria vačky pod očami? Dôvodov môže byť mnoho

Hoci najčastejším dôvodom vzniku vakov a tmavých kruhov pod očami je nedostatok spánku, nie je to pravidlom. Podieľa sa na tom viac faktorov. Môžu byť dôsledkom nadmerného trenia očí, plaču, príliš dlhého pobytu na slnku alebo alergií.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto bežné veci. Prečistíte si črevá a brucho spľasne

Senná nádcha sa často spája so slzením očí, čo má za následok neustále trenie očí a vedie k opuchom a tmavým kruhom pod očami. Ďalšími príčinami sú fajčenie, nadmerné požívanie alkoholu alebo atopická dermatitída.

Ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami? Nerobte to pred spaním

Keď sa tmavé kruhy alebo vačky pod očami objavia hneď po prebudení, môžu byť dôsledkom nadbytku tekutín skonzumovaných pred spaním. Pitie vody pred spaním vedie k tomu, že telo nemá dostatok času na jej filtráciu, a to vedie k hromadeniu vody v tkanivách, teda k tvorbe opuchov, napríklad pod očami. Ako sa ich zbaviť?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je najlepšie hnojivo pre veľkú a chutnú úrodu čučoriedok

Domácim liekom je pravidelné aplikovanie bylinných nálevov, napríklad z harmančeka alebo lipy. Tie pomôžu znížiť opuchy. Studené obklady môžu tiež pomôcť odstrániť prebytočnú vodu z tela a urobiť vačky menej viditeľnými.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *