Silná víchrica zasiahne Európu. Toto čakajte aj na Slovensku

vichrica na slovensku

Európa sa pripravuje na príchod víchrice Debi, ktorá podľa meteorologických predpovedí prináša so sebou intenzívne zrážky a silný vietor.

Slovensko nebude výnimkou, kde sa očakáva, že nepriaznivé počasie ovplyvní najmä horské oblasti.

Výstrahy boli vydané predovšetkým pre západnú Európu, vrátane severného Anglicka a častí severného Walesu, kde iMeteo.sk predpovedá aj potenciálne najväčšie škody.

Víchrica môže podľa portálu priniesť dážď a nárazy vetra dosahujúce až 100 km/h, najmä pozdĺž pobrežných oblastí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chyba pri pestovaní uhoriek a paradajok. Mnohí ju v tejto sezóne urobili

Na Slovensku vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahu 1. stupňa pred vetrom na pondelok a utorok, s očakávaním, že veterné počasie sa najviac dotkne horských oblastí.

Najintenzívnejší vietor sa predpokladá v niekoľkých okresoch, vrátane Banskej Bystrice a Žiliny, kde na horách nad 1 500 metrov môže vietor dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 km/h.

SHMÚ upozorňuje, že hoci sú takéto rýchlosti vetra pre túto ročnú dobu a oblasť bežné, predstavujú zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, ako je pešia turistika či horolezectvo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Bez mince či žetónu otvoríte za sekundu nákupný vozík týmto trikom

Všetkým, ktorí plánujú v týchto dňoch vystúpiť do horských oblastí, sa odporúča, aby sledovali aktuálne počasie a prispôsobili svoje plány varovaniam odborníkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *