Ak urobíte túto chybu, opaľovanie sa môže skončiť tragicky. Vždy skontrolujte 1 detail

girl 2462285 1920

Viete, kedy končí platnosť vášho opaľovacieho krému? Ak nie, radšej si to skontrolujte. Opalovací krém s prešlým dátumom spotreby môže vážne poškodiť vašu pokožku.

Bolestivo to zistila jedna používateľka TikTok. Dievča ukázalo, ako vyzerala jej tvár po tom, čo omylom použila starý krém. Pohľad na ňu šokoval dokonca aj lekárov. Dátum spotreby nie je dôležitý len pri potravinách. Oplatí sa mu venovať pozornosť aj pri používaní kozmetiky vrátane opaľovacieho krému. Ak si na pleť omylom nanesiete výrobok s prešlým dátumom spotreby, môžete to neskôr veľmi ľutovať.

Prečo by ste nemali používať opaľovací krém s prešlým dátumom spotreby?

V zásade platí, že žiadny kozmetický výrobok by sa nemal používať po uplynutí dátumu spotreby. Dĺžku obdobia, počas ktorého sa výrobok môže bez obáv používať, uvádzajú výrobcovia na obale. Hľadajte na etikete otvorenej nádobky číslo a písmeno „M“ (ide o počet mesiacov, počas ktorých si kozmetický prípravok zachováva svoje vlastnosti po otvorení).

V prípade opaľovacieho krému je to zvyčajne 6 až 12 mesiacov. Treba však vedieť, že tento výrobok časom postupne stráca svoje ochranné vlastnosti. Ponechať si tubu kúpenú koncom leta na budúci rok preto nemusí byť najlepší nápad. Čo sa stane, keď je krém po dátume spotreby? V prvom rade stráca všetky svoje vlastnosti. Okrem toho sa stáva živnou pôdou pre baktérie, plesne a ich spóry.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hubku na riad hoďte do prania s oblečením. Efekt je úžasný

Používanie takýchto prípravkov preto predstavuje značné riziko. Prešlý krém by sa mal zlikvidovať. To isté by sa malo urobiť aj v prípade kozmetických prípravkov, ktoré sú v lehote spotreby, ale zmenili svoju vôňu alebo konzistenciu. Sú to spoľahlivé znaky, že výrobok už nie je vhodný na používanie.

Ako môže opaľovací krém s prešlým dátumom spotreby poškodiť pokožku?

Dôsledky používania kozmetiky s prešlým dátumom spotreby môžu byť rôzne – od začervenania až po vážne zápaly. Ako katastrofálne môže zastaraný opaľovací krém ovplyvniť stav pokožky, zisťovala Megan Vacala. Dievča zverejnilo na TikToku video, na ktorom ukazuje zábery svojej tváre po tom, čo použilo opaľovací krém s uplynutou dobou použiteľnosti a vyšlo na slnko.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Detoxikuje telo a zlepšuje trávenie. Cenný zdroj vitamínov nesprávne končí v koši

Čelo dievčaťa bolo vážne spálené a zmenilo sa na jednu veľkú ranu. Ako uvádza TikTok, dokonca aj lekári boli šokovaní, keď to videli. Megan sa rozhodla zdieľať video, aby všetkých varovala pred používaním starých opaľovacích krémov. „Nebuďte hlúpi, skontrolujte si dátum spotreby svojho opaľovacieho krému,“ napísala v popise videa.

Ako správne skladujete opaľovací krém?

Aby vám opaľovací krém dobre slúžil počas celého leta a nestratil svoje vlastnosti, mali by ste ho správne skladovať. Faktory, ako sú vysoké teploty, znamenajú, že sa môže pokaziť ešte pred dátumom spotreby. Aby ste tomu zabránili, uchovávajte krém na tmavom a chladnom mieste, aby nebol vystavený teplu a UV žiareniu.

Môžete zvážiť jeho uskladnenie spolu s ostatnými kozmetickými prípravkami v chladničke (najlepšie na dverách, kde je najteplejšie). Vyhnite sa skladovaniu kozmetického prípravku na vlhkých miestach. Keď idete na pláž, majte opaľovací krém vždy v taške umiestnenej v tieni, aby sa naň dostalo čo najmenej tepla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *