Ako sa zbaviť neodbytných telefonátov? Nabudúce povedzte jednu vetu

pexels andrea piacquadio 859264

Nie každý má chuť hneď ráno telefonovať s cudzím človekom o svojich investičných plánoch alebo o tom, kde a za koľko si chce poistiť auto. Takéto telefonáty sa však stávajú veľmi často a je ťažké „zbaviť sa“ neodbytných volajúcich.

Telemarketéri často volajú v tých najmenej vhodných chvíľach, aby nám predložili ponuku. Očakávajú, že s nimi strávime niekoľko minút a aspoň si vypočujeme, čo nám chcú povedať. Niekedy volajú aj niekoľkokrát denne a je veľmi ťažké sa takýmto telefonátom vyhnúť.

Nie je ľahké zavesiť

Hoci sa nám vôbec nechce, dozvieme sa, ako a kam je najlepšie investovať naše peniaze, prečo sa oplatí vsadiť na fotovoltiku, ktoré poistenie je najvýhodnejšie alebo prečo sa oplatí zmeniť operátora. Zvyčajne je pre nás veľmi ťažké rýchlo a slušne ukončiť rozhovor.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Používate často mrazené mäso? Pri rozmrazovaní majte na pamäti jednu vec a bude ako čerstvé

Telemarketéri sú riadne vyškolení, aby sa nenechali hneď odradiť a predstavili nám svoju „mimoriadne výhodnú“ alebo dokonca „revolučnú“ ponuku. Zvyčajne sú veľmi zdvorilí, kladú otázky, prečo sa nechceme rozprávať atď. Dokonca aj tí najasertívnejší ľudia majú rozhovor, ktorý nechcú viesť.

Prečo je lepšie nehovoriť: „Teraz nemám čas“?

Ak odpoviete na telefonát od telemarketéra a poviete mu, že momentálne nemáte čas na rozhovor, zaznamená si túto informáciu do svojej databázy. On alebo ona čoskoro zavolá znova. Ak sa chcete vytrvalého volajúceho zbaviť, po informácii, že sa hovor nahráva, povedzte: „Nesúhlasím s nahrávaním“. Väčšina ľudí rýchlo zavesí. Niektorí ľudia si myslia, že stačí povedať: „Prosím, odstráňte moje telefónne číslo z vašej databázy“. –

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci si dávajú do práčky plastové sáčky. Zachraňuje to domácnosti

To však nie vždy funguje; po určitom čase telemarketér pravdepodobne zavolá znova. Rovnako tak, ak zavesíte bez toho, aby ste povedali čokoľvek.

Pri podpise zmluvy s telefónnym operátorom môžeme udeliť marketingový súhlas alebo ho neudeliť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *