Nemáte čas na pranie? Osviežte svoje oblečenie za 5 minút niečím, čo si urobíte doma

oblecenie

Niekedy oblečenie vytiahnuté z práčky nasiakne nepríjemným zápachom vlhkosti a starých pracích prostriedkov. Ako sa ho zbaviť? Nemusíte nastavovať ďalšie pranie ani meniť aviváž. Stačí použiť jednoduchý trik a zápach bude v okamihu preč.

Aj keď vaše oblečenie vyzerá dokonale čisté, môže mať nepríjemnú vôňu. Nepríjemný zápach sa často objaví hneď po vybratí oblečenia z práčky. Čo je toho príčinou a dá sa to vyriešiť? Zistite príčiny a spôsob, ako osviežiť svoj šatník v priebehu niekoľkých minút.

Prečo oblečenie zapácha hneď po vypraní? Zistite najčastejšie dôvody

Máte pocit, že vaše oblečenie nepríjemne zapácha a práve ste ho vybrali z práčky? Najčastejšie to znamená, že sa v práčke vytvorila pleseň. Ak sa jej chcete zbaviť a ochrániť spotrebič pred opätovným výskytom plesní, aspoň raz za mesiac použite program na vysokú teplotu. Ten môže mať až 90 °C. V tomto režime je dobré prať okrem iného aj uteráky alebo staré utierky. Zároveň vyčistíte práčku od plesní a zbavíte tkaniny baktérií.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto je potrebné urobiť vo februári s hortenziami a celým záhonom

V prípade niektorých odevov je to… materiálu, z ktorého sú vyrobené. Látky ako henna alebo chinolín pri kontakte s pracími prostriedkami vydávajú nepríjemný zápach. Ak sa chcete tomuto problému vyhnúť, namočte tmavé oblečenie pred praním do octu a nastavte práčku na program s teplotou 30 stupňov Celzia. Nezabudnite tiež použiť správne množstvo pracieho prostriedku a aviváže. Príliš veľa pracieho prostriedku zvýrazní nežiaduci zápach.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slamku vložte do vrecúška s chlebom. Toto ste mali vedieť skôr

Domáci osviežovač oblečenia. Stačí použiť dva výrobky

Čo by ste mali robiť, ak je vaše oblečenie nasiaknuté nepríjemným zápachom? V takýchto situáciách je skvelým riešením domáci osviežovač oblečenia. Jeho príprava a použitie je triviálne. Už po niekoľkých minútach po jeho nastriekaní na oblečenie nepríjemný zápach nahradí príjemná vôňa.

Ako si doma pripraviť osviežovač vzduchu na odevy? Najprv si pripravte 500 ml vody a po 2 polievkové lyžice jedlej sódy a aviváž. Zmiešajte ingrediencie a vymiešajte ich do hladka. Potom prípravok nalejte do fľaše s rozprašovačom. Nastriekajte ho na zapáchajúce oblečenie a za chvíľu ho budete mať prevoňané. Rýchlo ich odložte do skrine a vôňa sa rozšíri po celom vašom šatníku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *