AKTUÁLNE: Ukrajinci sa pokúsili zavraždiť Putina dronom s výbušninou. Cieľ však netrafili

ukrajina dron

Vladimir Putin sa stal obeťou atentátu, ktorý naplánovali ukrajinské tajné služby, informuje nemecký denník Bild. V nedeľu mal na Moskvu letieť dron kamikadze so 17 kilogramami výbušnín, ale minul svoj cieľ.

Ruský prezident mal navštíviť novovybudovaný priemyselný park neďaleko Moskvy. Ukrajinské tajné služby to zistili a naplánovali útok. Dron UJ-22, ktorý použili, je najmodernejší dron stredného doletu, ktorý majú Ukrajinci k dispozícii.

Informácie o plánovanom útoku pochádzajú od ukrajinského aktivistu Jurija Romanenka, ktorého cituje denník Bild. „Minulý týždeň dostali naši spravodajskí dôstojníci informácie o Putinovej ceste do priemyselného parku Rudnevo. V súlade s tým vzlietol náš dron kamikadze, preletel cez celú protivzdušnú obranu Ruskej federácie a zrútil sa neďaleko priemyselného parku,“ napísal aktivista na Twitteri.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Informáciu potvrdili aj súkromné ruské médiá, ktoré informovali o páde dronu UJ-22 pri obci Voroskovo východne od Moskvy. To je asi 20 kilometrov východne od priemyselného parku Rudnevo. Na palube dronu bolo 30 blokov C-4 s celkovou hmotnosťou 17 kilogramov.

Ruská tlačová agentúra TASS informovala, že pri Moskve sa našli tri havarované drony – kvadrokoptéry – vybavené kamerami a bez identifikačných znakov. Jeden z dronov sa nachádzal neďaleko miesta, kde sa v nedeľu našiel ukrajinský dron s výbušninami. Podľa agentúry TASS úrady skúmajú hypotézu, že kvadrokoptéry mohli byť použité na korekciu letu nájdeného dronu ukrajinskej výroby, ktorý má dolet až 900 kilometrov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Ukrajinské orgány sa zdržali komentára. Už skôr popreli, že by mali niečo spoločné s dronmi nájdenými na ruskom území vrátane stroja, ktorý sa vo februári zrútil pri Kolomne, poznamenala ruská redakcia BBC.

Nie je jasné, či by sa atentát podaril, keby sa dron nerozbil, ani či Putin továreň skutočne navštívil. V pondelok to uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov: „Ruský prezident Vladimir Putin pracuje v Kremli. Hlava štátu neplánuje žiadne veľké verejné podujatia.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *