Biele ponožky ako nové: Objavte 5 spoľahlivých spôsobov, ako mať dokonale čisté a biele ponožky

livi po r3M0uRuELdA unsplash

Biele ponožky sú dôležitou súčasťou letného štýlu a nadčasovou klasikou, ktorá nikdy neprestane byť dôležitou súčasťou vášho šatníka. Problémom je, že často prané biele ponožky žltnú alebo šednú a prestávajú vyzerať dobre. Ako im prinavrátiť snehobielu farbu?

Biele ponožky môžu byť opäť biele. V tomto článku vám ukážeme päť spoľahlivých a jednoduchých spôsobov, ako sa starať o biele ponožky a obnoviť ich zašednutú slávu. Oplatí sa ich všetky vyskúšať!

Biele ponožky – päť pravidiel starostlivosti

Skôr než sa dostaneme k tipom na bielenie, je tu niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa o svoje biele ponožky postarali. Vďaka tomu si dlhšie zachovajú peknú a sviežu farbu:

Nenoste ich dlhšie ako jeden deň a pravidelne ich perte.
Vyberte si najlepšiu metódu čistenia podľa materiálu, z ktorého sú vaše ponožky vyrobené
Dávajte pozor, aby ste ponožky netreli príliš silno, pretože by ste mohli poškodiť ich vlákna.
Nezabudnite vždy prať biele ponožky oddelene od farebného oblečenia
Namáčanie ponožiek pred praním je často najúčinnejší spôsob, ako sa zbaviť odolnej špiny

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najlepší spôsob boja proti slimákom v záhrade. Urobte to už teraz a máte pokoj

Biele ponožky – jedlá sóda

Ak chcete vybieliť ponožky pomocou jedlej sódy, namočte špinavé ponožky do misky s teplou vodou zmiešanou s jedlou sódou. Nechajte ich niekoľko hodín odstáť a potom ich vyperte v práčke s bežným pracím prostriedkom zmiešaným s trochou sódy bikarbóny. Sviežu bielu farbu získajú už po prvom praní.

Biele ponožky – ocot

Kyselina octová v octe je silná látka, ktorá pomôže odstrániť silnejšiu špinu z akejkoľvek tkaniny. Jednoducho zohrejte liter vody (na 40 stupňov Celzia, aby ste dosiahli najlepší výsledok) a pridajte jednu čajovú lyžičku octu na jeden pár ponožiek. Ponožky namočte na 30 minút a potom ich vyperte v bežnom pracom prostriedku.

Biele ponožky – citrónová šťava

Kyselina v citrónovej šťave prekoná žltnutie na prstoch a pätách opotrebovaných bielych ponožiek. Najodolnejšie škvrny odstránite namočením ponožiek do zmesi vody a čerstvej šťavy z jedného citróna na dve až tri hodiny. Ak zažltnutie úplne nezmizne, pretrite zafarbené miesta citrónovou šťavou a potom ich jemne vyperte.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Hoďte toto do práčky a výjde z nej špina za celé tie roky

Biele ponožky – vyvarenie

Ďalšou osvedčenou metódou na obnovenie belosti ponožiek je ich vyvarenie. Naplňte veľký hrniec vodou, pridajte pol šálky citrónovej šťavy, trochu pracieho prostriedku a ponožky. Priveďte vodu do varu a nechajte ponožky variť 15 – 20 minút. Potom ich vyberte, dobre vyžmýkajte a vložte do práčky na bežné pranie. Táto metóda sa neodporúča pre vlnené ponožky. Tie si vyžadujú jemnejšie namáčanie vo vlažnej vode.

Biele ponožky – voda a soľ

Do misky nalejte približne 1 liter vody a pridajte niekoľko polievkových lyžíc soli. Dobre premiešajte a prihoďte biele ponožky, ktoré chcete zregenerovať. Nechajte ich v soľnom roztoku pol hodiny, potom ich dobre opláchnite, aby soľ nezostala na vláknach, a vyperte ich.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *