Biologický muž: Komu sa nepáči, že súťažím proti ženám, ten je nenávistný

muz

Prípad plavkyne Lie Thomasovej, ktorá je biologickým mužom, vyvoláva pozornosť celého sveta. Lia bola totiž ešte pred pár rokmi priemerným mužským plavcom, ktorý reprezentoval svoju univerzitu.

Podstúpil iba hormonálnu liečbu, žiadne chirurgické zákroky, ale aj tak je dnes z neho Lia a v ženských kategóriách dosiahol vzhľadom na svoje fyzické predispozície úspechy, aké v mužskej kategórii nikdy nemal. Svoju najväčšiu súperku na jedných plaveckých pretekoch v Ohiu predbehol o celých 38 sekúnd! Bol dokonca rýchlejší ako ženská olympionička Torri Huskeová, pretože jednoducho má stále väčšiu kapacitu pľúc a oveľa mohutnejšie svaly.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Proti jeho účasti v ženských plaveckých súťažiach márne dlhodobo protestujú všetky jeho súperky, tie sú nahnevané nielen preto, že v jeho konkurencii nemôžu zvíťaziť, ale aj preto, že s ním musia zdieľať sprchy a šatne.

Najnovšie však pán „plavkyňa“ opäť na seba upozornil, keď slovne zaútočil na tých, ktorí jeho súťaženie v ženskom plávaní kritizujú. O kritikoch sa vyjadril ako o „mizogýnnych transfóboch, ktorí redukujú ženy na hodnotu ich reprodukčných schopností“. Chápeme, že je to priveľa moderných slov v jednej vete, a preto to čitateľovi neznalému situácie preložíme takto: „Kto kritizuje Liu, ten nenávidí ženy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

A preto Lia naďalej môže vďaka šialeným zákonom v USA plávať medzi ženami, ašpirovať na titul žena roka a dokonca sa pokúšať dostať v ženskej kategórii aj na olympiádu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *