Čech predpovedal inváziu na Ukrajinu, teraz uviedol, čo príde v roku 2025. Európu čakajú ťažké časy

Untitled 1 17

Petr Cibulka, predseda politickej strany Pravý blok, je už niekoľko rokov zosmiešňovaným aktivistom. Po prvé preto, že na svoje čierne prognózy používa siderické kyvadlo, a po druhé preto, že všetkých svojich oponentov automaticky označuje za „ruských fízlov“.

V rozhovoroch pre médiá sa Cibulka vyjadril, že musel roky znášať urážky. Len čo začal otvorene hovoriť o tom, že politiku v Európe ovládajú agenti ruských tajných služieb, zhovievavejší moderátori sa usmievali, tí ostrejší si ťukali na čelo.

Dnes však nastal čas ospravedlniť sa bojovníkom proti komunistickému režimu, disidentom a chartistom. Ukazuje sa, že jeho zosmiešňované teórie sa do bodky napĺňajú. Už v máji 2014 hovoril v Českej televízii o tom, že rozhodujúci stret medzi Západom a Ruskom sa odohrá na Ukrajine.

Jeho rady, ako predchádzať čiernym scenárom, však nikto nebral vážne. Zašli sme preto za Petrom Cibulkom s fotoaparátom, aby sme sa ho opýtali, ako to všetko dopredu vedel – a čo ho čaká. Jeho odpoveď, ktorá namiesto Ruska zahŕňa Turecko, je prekvapujúca, píše portal seznamspravy.cz

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

„Turecko zaútočí na infiltrovanú Európu, čo bude ostrá fáza tretej svetovej vojny,“ povedal Petr Cibulka na záver rozhovoru pre Seznam.

V roku 2026 opustia Európu posledné americké jednotky a v roku 2027 sa NATO údajne rozpadne.

Ruský zákaz dovozu ropy do krajín, ktoré uplatňujú cenový strop, platí od stredy

V Rusku v stredu nadobudne platnosť vyhláška o zákaze dodávok ropy a ropných produktov do krajín, ktoré uplatňujú cenový strop na ruskú ropu. Má zostať v platnosti päť mesiacov. Toto rozhodnutie je reakciou na dohodu skupiny ekonomicky vyspelých krajín G7, Európskej únie a Austrálie, ktorá 5. decembra minulého roka zaviedla cenový strop 60 dolárov (približne 1 300 korún) za barel ruskej ropy prepravovanej po mori. Ak je tento limit prekročený, je zakázané prepravovať olej a poistiť jeho prepravu. Cenový strop je súčasťou reakcie západných krajín na útok ruských vojsk na Ukrajinu.

Rusko sa pripravuje na novú ofenzívu, odhadujú analytici ISW

Podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW), ktorý sa odvoláva na západné, ukrajinské a ruské zdroje, sa Rusko pripravuje na novú ofenzívu na Ukrajine. Analytici v správe odhadujú, že moskovské sily v najbližších mesiacoch začnú ofenzívnu operáciu, pravdepodobne v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v pondelok uviedol, že nič nenasvedčuje tomu, že by sa Rusko chystalo rokovať o mieri, a dodal, že všetko nasvedčuje opaku. Moskva podľa neho môže zmobilizovať až 200 000 ďalších vojakov a pokračovať vo zvyšovaní výroby zbraní a munície. Tvrdí, že získava ďalšie dodávky z Iránu alebo Severnej Kórey.

AFP: Zelenskyj a Erdogan patria medzi známych kandidátov na Nobelovu cenu mieru

Medzi ohlásenými kandidátmi na tohtoročnú Nobelovu cenu za mier dominujú osobnosti, ktoré sú nejakým spôsobom spojené s konfliktom na Ukrajine alebo so situáciou v Rusku. Informuje o tom agentúra AFP. Zverejnené boli napríklad nominácie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a ruského opozičníka Alexeja Navaľného. Podľa odborníkov je však nepravdepodobné, že Nobelov výbor opäť vyberie meno, ktoré by sa týkalo konfliktu na Ukrajine alebo situácie v oblasti ľudských práv v Rusku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *