Česi si začali dávať zubnú pastu na toaletný papier. Toto všetko s tým dokážu

pasta toaletny papier

Samozrejme, všetci máme doma zubnú pastu a samozrejme si ňou čistíme zuby. Možno vás však nenapadlo, že môže slúžiť aj ako čistiaci prostriedok na iné veci. Zubná pasta je totiž jemné abrazívum, ktoré obsahuje aj jedlú sódu.

Čistí chróm a šperky

Ak teda trochu vytlačíte na handričku, je skvelá na čistenie všetkých chrómových predmetov v kúpeľni alebo v kuchyni. Suchá handrička ich vyleští do dokonalosti.

Ak vám zubná pasta kvapla do umývadla, neoplachujte ju, ale použite ju na jeho vyčistenie.

Pasta odstráni aj koláče z vašej kulmy alebo žehličky bez toho, aby poškodila povrch.

Môžete ju použiť na čistenie šperkov a matnej gumy na teniskách. Použite na to starú zubnú kefku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vytlačte toto ovocie do vody a pite. Najlepšie hydratujete telo, ktoré bude silné

Trochu zubnej pasty na vlhkej handričke odstráni aj odreniny z hladkej kože vašich topánok alebo kabeliek. A to platí tak pre prírodnú, ako aj syntetickú alebo lakovanú kožu.

Odstraňuje zaschnutý hmyz a škrabance

Navlhčená špongia odstráni hmyz a nečistoty zo svetiel vášho auta a vyleští malé škrabance. Tie dokáže odstrániť aj z displeja vášho mobilného telefónu. Potom stačí povrch utrieť vlhkou handričkou.

Vyrobte si vlastné vlhčené utierky

Skutočným trikom je však vyrobiť si vlhčené utierky zo zubnej pasty a toaletného papiera. Nie tie na tvár, ale na čistenie rôznych škvŕn a nečistôt vo vašej domácnosti.

Je to naozaj jednoduché. Okrem zubnej pasty a papiera budete potrebovať aj ocot, soľ a sklenenú nádobu. V tej zmiešajte 200 ml octu s 2 polievkovými lyžicami soli a nechajte ju rozpustiť. Do vzniknutého roztoku vytlačte asi 5 cm zubnej pasty a miešajte, kým sa aj tá nerozpustí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte denne túto zeleninu. Vyčistí vám čreva a zlepší pokožku

Natrhané a zložené zvyšky toaletného papiera vložte do nádoby s viečkom, prípadne do menšej nádoby. Dajte ich dovnútra toľko, koľko sa vám tam zmestí. Potom papier zalejte pripraveným roztokom tak, aby bol celý ponorený.

A vaše vlhčené obrúsky sú pripravené. Môžete ich použiť na čistenie zrkadiel, vodovodných kohútikov, škvŕn na oblečení alebo dokonca medzier medzi dlaždicami. Možno ich použiť aj na odstránenie škvŕn v umývadle alebo na varnej doske či digestore. A nebudú vás stáť takmer nič.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *