Cez Slovensko pôjdu obrovské vojenské presuny. Čo sa to deje?

konvoj slovenska armada

Slovenská republika sa stáva dôležitým centrom vojenských aktivít v prvej polovici roku 2024. Podľa informácií z portálu dnes24.sk, Slovensko plánuje na svojom území uskutočniť celkovo 41 vojenských cvičení. Tento nárast vojenskej aktivity je súčasťou širšieho obranného a bezpečnostného programu.

Medzi najvýznamnejšie domáce cvičenia patria „Slovenský štít 2024“, „Falcon Defender“ a „Spoločná výsadková príprava Síl pre špeciálne operácie“. Tieto cvičenia zdôrazňujú rastúcu úlohu Slovenska v regionálnej obrane a bezpečnosti, a zároveň posilňujú jeho postavenie v medzinárodnom spoločenstve.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už raz prevarenú vodu nesmiete znovu prevariť a použiť. Toto je dôvod

Okrem domácich aktivít, slovenskí vojaci sa budú podieľať aj na 72 cvičeniach v zahraničí, čím Slovensko potvrdzuje svoje odhodlanie byť aktívnym prispievateľom k medzinárodnej vojenskej spolupráci a obrannej diplomacii.

Materiál, ktorý Ministerstvo obrany SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania, tiež navrhuje schválenie vyslania slovenských vojakov do zahraničia. Tento krok umožní Slovensku efektívnejšie spolupracovať so spojencami a partnermi v rámci NATO a Partnerstva za mier.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takéto vankúše dokážete snehobielo oprať. Nepoužite však prach na pranie

Vláda bude rovnako schvaľovať prítomnosť zahraničných ozbrojených síl na Slovensku, ako aj prechod ozbrojených síl členských krajín NATO a partnerských štátov cez územie Slovenskej republiky. Tento proces je riadený medzinárodnými zmluvami v oblasti kontroly zbrojenia a budovania dôvery a bezpečnosti, pričom sa nevzťahuje na prechod realizovaný v rozpore s právnym poriadkom SR.

10 Replies to “Cez Slovensko pôjdu obrovské vojenské presuny. Čo sa to deje?

 1. KUWA KDE STE OCHRANÁRI ENVIROCOCOTI ČO SA NEJDETE PRILEPIŤ NA CESTU ALEBO KOLAJNICE.TO TIE AFTAKY MAJU ASI SOLARE. NA SRAŤ. americký ZMRDI BEŽTE SI CVIČIŤ DO NEVADY.ZMRDI SKURVENY

  1. Hlboko inteligentny komentar svedciaci o ubohom dusevnom svete, v ktorom sa pohybujete. Tolko k forme.
   A k obsahu asi to iste – zmiesat enviromentalistiku s armadou je naprosto necakany vyplod.
   Drzte sa !

  1. To by nesmela naša Hlupáčka na Hrade podpísať obrannú zmluvu z USA. Ty mudrc ,a teraz sa z tým nedá nič Robiť ÍGEN

 2. To by nesmela naša Hlupáčka na Hrade podpísať obrannú zmluvu z USA. Ty mudrc ,a teraz sa z tým nedá nič Robiť ÍGEN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *