Chcete, aby vaša práčka vydržala dlhé roky? Robte s ňou len toto

pranie

Práčka je jedným z tých spotrebičov, ktoré používame takmer každý deň. Práve preto by sme sa o ňu mali starať tak, aby nám slúžila dlhé roky. Ako čistiť práčku? Niektorí ľudia na tento účel používajú kapsule do umývačky riadu.

Kapsule sú síce účinné, ale na predĺženie výkonu a životnosti práčky nestačia. Spotrebič by sa mal čistiť každé dva mesiace pastou pre domácnosť a raz za šesť mesiacov by ste mali urobiť ešte jednu vec. Potom bude práčka fungovať bezchybne.

Ako čistiť práčku?

Práčka je spotrebič, ktorý je potrebné pravidelne čistiť. V opačnom prípade rýchlo prestane fungovať tak, ako má. Najprv začne z bubna nepríjemne zapáchať. Neskôr začne oblečenie po praní zapáchať a ďalším krokom je, že sa spotrebič pokazí.

Aby ste tomu zabránili, raz za dva mesiace práčku dôkladne vyčistite. Tu dokonale poslúži pasta z jedlej sódy a liehového octu. Pastu nanesiem na zubnú kefku a dôkladne vyčistím nádobu na prací prostriedok a bubon, pričom osobitnú pozornosť venujem gumovým tesneniam. Práve tu sa zhromažďuje veľa vody, plesní a baktérií.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte soľ so zubnou pastou. Získate úžasný prípravok

Dvakrát ročne sa naopak oplatí urobiť ešte jednu vec, ktorá zabezpečí, že spotrebič bude perfektne fungovať dlhé roky. Ako čistíte svoju práčku? To sa dozviete neskôr v tomto článku.

Pri čistení práčky nezabudnite

Bubon, tesnenia a nádoby na prací prostriedok nie sú všetko. Ak chcete, aby vaša práčka bezchybne fungovala dlhé roky, musíte pamätať na pravidelné čistenie filtra a sifónu. Raz za šesť mesiacov vyberiem filter z práčky a vyčistím ho pod tečúcou vodou starou zubnou kefkou.

Nezabúdam ani na čistenie priestoru v práčke, kde sa filter nachádza. Aj tam sa hromadí voda, vodný kameň a plesne. Čistenie sifónu je tiež veľmi dôležité. Práve ten sa často upcháva najmä vlasmi.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najlepšie miesto na čučoriedky. V lete si tu nazbierate plné košíky

Upchatý sifón sa spočiatku prejavuje nepríjemným zápachom bielizne. Oblečenie zapácha vlhkosťou, aj keď bolo práve vybraté z práčky. Ak sifón nevyčistíte, práčka sa postupne začne kaziť, pretože odtok vody nebude prebiehať správne.

Vyprané nádoby, filter, sifón. Čo bude nasledovať?

Po vyčistení nádoby na prací prostriedok a bubna, ako aj filtra a sifónu nezabudnite spustiť ešte prázdne pranie s octom a sódou. Nemajte obavy, ocot sa veľmi rýchlo vyparí a v práčke ani na oblečení ho nebudete cítiť.

Nastavte program na teplotu 40 alebo najlepšie 60 stupňov C. Do bubna vložte balíček jedlej sódy. Do nádoby na prací prostriedok nalejte pohár bieleho octu a zapnite práčku. Po skončení cyklu otvorte dvierka a nádobu vysuňte, aby zápach octu úplne zmizol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *