• 18 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Rozumní ľudia pridávajú do práčky tento produkt z kuchyni. Už to budete robiť stále

Rozumní ľudia pridávajú do práčky tento produkt  z kuchyni. Už to budete robiť stále

Moja stará mama hovorievala, že ocot je na pranie jednoducho nevyhnutný. Je zvláštne, že dnešní odborníci s ňou súhlasia! Zo všetkých látok používaných v domácej chémii je to práve ocot, ktorý najviac pomáha ženám v domácnosti pri praní. Vybielí bielizeň a zbaví ju nepríjemných pachov, a dokonca vyčistí bubon práčky. Nie je to výrobok, ale prírodný všeliek! Vyskúšajte to a presvedčte sa sami – s octom bude pranie jednoduché a príjemné.

Pravidelné používanie

Zvyčajne sú odborníci veľmi zdržanliví pri posudzovaní užitočnosti tej či onej látky na pranie. Keď však ide o ocot, sú jednoznační: existuje dôvod, prečo ho pred každým praním naliať priamo do bubna! Stačí pol šálky octu a proces prania bude oveľa jednoduchší. A to preto, že tento výrobok dokonale zmäkčuje vodu.

Voda, ktorá je plná minerálov, škodí vášmu oblečeniu aj samotnej práčke. Na bubne sa usporadúvajú usadeniny vodného kameňa a na bielizni vznikajú nepekné škvrny. Vďaka pol poháru octu môžete všetkým týmto problémom predísť. Zachránite tak zdravie svojej práčky a vaše oblečenie bude v bezpečí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dajte kocky ľadu do práčky a začnite prať. Je to najlepší trik

Dokonalé bielenie

Ak tú istú pol šálky octu nedáte do bubna, ale do nádoby s pracím prostriedkom, výsledkom bude oveľa účinnejšie odstránenie škvŕn z bielizne. Obzvlášť spokojní s octom budú priaznivci bieleho oblečenia. Okrem toho si táto malá dávka octu raz a navždy poradí s akýmkoľvek nepríjemným zápachom, bez ohľadu na to, čím je spôsobený.

Problém so zápachom

Ak nepríjemné zápachy pochádzajú z vnútra samotnej práčky, jednoducho vytrite vnútro práčky octovým roztokom. Osobitnú pozornosť venujte všetkým druhom gumových výstupkov. Zvyčajne sa tam uhniezdia baktérie a plesne, ktoré spôsobujú nepríjemné zápachy. Ocot sa o problém postará v okamihu!

Čistenie filtra

Pri čistení filtra najprv odpojte a vyčistite hadice zariadenia. Potom filter umyte roztokom octu v pomere 3:1 vody. Tento postup odstráni z filtra všetky druhy zvyškov, ktoré by neskôr mohli poškodiť zariadenie. Skoncuje tiež s akýmikoľvek baktériami, ktoré sa mohli vo filtri usadiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Lepiacu pásku dajte na metlu a nikdy ste nič lepši nevideli

Čistenie bubna

Nech sa to zdá akokoľvek zvláštne, práve ocot vám pomôže vysporiadať sa s mastnotou aj vápenatými usadeninami v bubne. Priznávame, že na to budete musieť vykonať samostatný postup čistenia. Bubon vášho mechanického pomocníka naplňte horúcou vodou až po maximálnu úroveň zaťaženia. Pridajte dve šálky octu a spustite najdlhšie pranie!

Po takejto prevencii bude práčka fungovať lepšie a lepšie. Ako vidíte, ocot pri praní vám dokáže pomôcť naozaj v obrovskom množstve vecí. Vďaka nemu bude váš mechanický pomocník žiť bez opravy dvakrát dlhšie ako zvyčajne. A samotný proces prania už nikdy nebude spojený s nepríjemnými pachmi!

Podobné články

Dajte kocky ľadu do práčky a začnite prať. Je to najlepší trik

Dajte kocky ľadu do práčky a…

Pranie nepatrí medzi obľúbené činnosti mnohých…
Citrón zalejte octom a vytvoríte si domáci zázrak

Citrón zalejte octom a vytvoríte si…

Tento domáci čistiaci prostriedok si môžete…
Ľudia začali dávať bobkový list do prania. Začnete to robiť aj vy

Ľudia začali dávať bobkový list do…

Hoci bobkové listy zvyčajne používame v…
Robte toto s práčkou keď idete prať a ročne môžete ušetriť 200€ na elektrine

Robte toto s práčkou keď idete…

V dnešnej dobe neustáleho zvyšovania cien…
Periete pri takejto teplote? Je to zbytočné a účty za elektrinu sú vysoké. Stačí takáto teplota

Periete pri takejto teplote? Je to…

Nikdy neperte oblečenie pri teplote 40…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *