Vajíčko zabaľte do lepiacej pásky. Tento šikovný trik vám zmení život

vajce paska

Vajcia sú chutné a zdravé. Vajcia na tvrdo sú skvelou voľbou, najmä na raňajky, ale ich lúpanie môže byť trochu zložitejšie. Pozrite sa, ako rýchlo a efektívne olúpať vajce pomocou kúska lepiacej pásky.

Vajíčka uvarené natvrdo pridávame do polievok, ako je boršč alebo kyslá polievka. Často ich tiež jeme na raňajky, krájame ich do sendvičov plnených zeleninou a pripravujeme z nich chutnú vaječnú pastu. Je ťažké predstaviť si náš každodenný jedálniček bez vajec.

Lúpanie vajec je pre nás niekedy dosť náročné. Spolu so škrupinou odlupujeme aj kúsky bielka, niekedy dokonca odhalíme žĺtok. Takéto vajcia však nevyzerajú veľmi dobre a pôsobia nevábne. Keď pripravujeme vajcia v majonéze, napríklad na rodinnú oslavu, nechceme takéto vajcia podávať hosťom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pijete perlivé vody? Toto vám môžu urobiť so žalúdkom

Ako rýchlo olúpať vajcia pomocou pásky?

Vďaka triku s páskou sa lúpanie vajec stane potešením. Celý postup nie je príliš zložitý a zaberie veľmi málo času. Stačí vziať vajce uvarené natvrdo a celé ho oblepiť širokým kusom lepiacej pásky. Potom poklepte vajíčkom o pracovnú dosku, aby sa škrupina na jednej strane rozdelila. Potom vajce niekoľkokrát prevráťte na doske a zľahka ho pritlačte dlaňou. Nakoniec odlepte pásku a prilepte k nej škrupinu vajíčka.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite piť pravidelne tento čaj. Nakopne metabolizmus a začnete chudnúť

Je dôležité nechať vajcia po uvarení vychladnúť a až potom ich olúpať. Tým, že sa budeme snažiť olúpať teplé alebo horúce vajcia, nikdy sa nám nepodarí získať hladké a dokonalé vajcia. Staršie vajcia sa najľahšie lúpajú. Samozrejme, nehovoríme o tých prestarnutých – ide o to, aby ste si, ak je to možné, nevybrali vajcia, ktoré ste si práve priniesli z obchodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *