Každý to máte doma a dokonale tým vybielite ponožky či tričká

biele ponozky

Biele oblečenie má tendenciu rýchlo šednúť a špiniť sa. To však neznamená, že ich musíte vyhodiť. Máme pre vás patent, ktorý vám pomôže tešiť sa z nich dlhý čas. Povieme vám, ako si vyrobiť domáce bielidlo na textílie.

Domáce pracie prostriedky ušetria veľa peňazí a sú dobré pre životné prostredie, pretože neobsahujú chemikálie, ale dobroty z prírody. Ich výroba nie je vôbec zložitá. Vyskúšajte náš recept na domáce bielidlá a zabudnite na tie z obchodu!

Ako si vyrobiť domáce bielidlo?

Chemické bielidlá sú trochu riskantnou voľbou, pretože môžu poškodiť jemné tkaniny a v takom prípade sa vaše oblečenie nedá zachrániť a skončí buď v koši, alebo bude určené na handry. Našťastie sa tomu môžete vyhnúť a dlho sa tešiť zo svojho obľúbeného oblečenia, najmä bieleho, ktoré si vyžaduje špeciálnu starostlivosť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto nesaďte vedľa paradajok, lebo im vezmú všetky živiny

Použitím domáceho bielidla sa nemusíte obávať žiadneho odpadu. Je to vynikajúci a na výrobu jednoduchý prostriedok, ktorý vás poteší. Tento vlastnoručne vyrobený prípravok môžete použiť aj na záclony, posteľnú bielizeň, uteráky a obrusy. Recept, ktorý vám predkladáme, obsahuje vo svojom zložení len produkty, ktoré má väčšina z nás v kuchynských skriniach. Možno ste doteraz nevedeli, že tak dobre pôsobia aj na textílie. Budete potrebovať: ocot, jedlú sódu a peroxid vodíka.

Recepty na 3 domáce bielidlá

Pripravili sme pre vás 3 varianty domácich bielidiel, aby ste mali alternatívu, ako keby ste výrobok nemali v kuchynskej skrinke. Tu sú naše recepty:

Bielidlo z jedlej sódy a citróna

Do hrnca nalejte dva litre vody a pridajte niekoľko plátkov citróna. Potom to celé priveďte do varu a hrniec stiahnite z ohňa. Pridajte asi 2-3 polievkové lyžice jedlej sódy a dôkladne premiešajte. Nakoniec zmes prelejte do väčšej misy alebo nádoby a zrieďte ju 4 litrami vody. Nechajte oblečenie alebo textílie v tomto bielidle niekoľko hodín a potom ich vyperte ako zvyčajne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite hladkať vaše paradajky v záhrade a ostanete prekvapení, čo sa stane

Bielenie pomocou peroxidu vodíka

Do misky s vodou pridajte dve polievkové lyžice peroxidu vodíka a podobné množstvo bieleho pracieho prášku. Namočte oblečenie do tohto roztoku, potom ho vyperte a opláchnite. Ak chcete vybieliť posteľnú bielizeň, uteráky alebo záclony, pridajte pol pohára peroxidu vodíka priamo do práčky a nastavte príslušný program.

Bielenie octom

Na bielenie tkanín použite ocot rovnakým spôsobom ako už spomínanú peroxidovú vodu. Potom pridajte do misky prací prášok alebo tekutinu a namočte tkaniny do tohto roztoku. Po vypraní a vysušení získajú opäť svoju snehobielu farbu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *