Chcete začať dobre spávať? Dodržujte tieto pravidlá, odporúča odborník

spanok

Zaspávanie by malo byť najpríjemnejšou časťou dňa. Moment, keď odložíme všetky starosti každodenného života. Bohužiaľ, nie vždy to tak je. Čoraz viac ľudí trpí nespavosťou, ktorá ovplyvňuje ich každodenné fungovanie. Ako sa s tým môžeme vyrovnať?

Položte si hlavu na vankúš, zavrite oči, zhlboka sa nadýchnite a odovzdajte sa Morfeovi. Takto to vyzerá teoreticky. V praxi sa pravdepodobne celé hodiny „prehadzujete“ na posteli a spánok neprichádza. Je to problém, ktorý postihuje čoraz viac ľudí v mladšom a mladšom veku.

Nespavosť už možno nazvať epidémiou. Štatistiky ukazujú, že 30 % dospelých má problémy so zaspávaním, čo má vážne zdravotné následky. Sme unavení, podráždení a nahnevaní, čo môže viesť k rozvoju depresie. Ako sa proti tomu môžeme chrániť? Vysvetľujeme.

Spanie s partnerom a problémy so spánkom

William Wharton raz napísal, že je „presvedčený, že ľudia len nedávno vynašli spanie osamote. Nervozita nášho sveta je pravdepodobne čiastočne produktom jednolôžkových postelí a jednolôžkových spální“. Niečo na tom bude. Štúdie ukázali, že spanie v jednej posteli s milovanou osobou znižuje stres a uľahčuje zaspávanie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Je vám ťažko po pečive? Toto sa vám spúšťa v tele

Žiaľ, toto riešenie má aj svoje nevýhody. Vzájomné odoberanie perín, „prehadzovanie sa“ v noci, chrápanie alebo rozprávanie zo spánku sú len niektoré z nich. Pre mnohých z nás sa spoločné zaspávanie stáva skutočným utrpením. Ako si môžeme pomôcť bez toho, aby sme vstávali z jednej postele? Škandinávci našli spôsob. Stačí si kúpiť druhú perinu. Takto sa vyhnete vzájomnému odoberaniu prikrývky a každý z vás získa svoj vlastný priestor potrebný na odpočinok.

Chcete sa dobre vyspať? Dodržiavajte tieto pravidlá a po týždni budete spať ako bábätko
Bez ohľadu na to, či ste vo vzťahu alebo nie, dve hodiny pred plánovaným odchodom do postele nepoužívajte elektronické zariadenia, ktoré vyžarujú modré svetlo. To sa týka aj vášho smartfónu, notebooku alebo televíznej obrazovky. Taktiež zabezpečte, aby sa vo vašej spálni nenachádzali žiadne elektronické zariadenia. Telefón si nabíjajte v inej miestnosti. To vás bude motivovať k okamžitému vstávaniu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  5 znakov, že máte málo pohybu. Takto vám to telo ukáže

Nezabudnite dodržiavať dôsledný čas spánku. Vyhnite sa zdriemnutiu počas dňa, aj keď ste veľmi unavení. Snažte sa vydržať až do večera. Ak si chcete uľahčiť proces zaspávania, začnite meditovať. Na streamovacích službách nájdete množstvo vedených meditácií. Už po jednom sedení pocítite výraznú úľavu, ktorá vám veľmi uľahčí zaspávanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *