Čokoláda nie je taká nezdravá, ako sa hovorí. Takto vám pomáha v tele

cokolada

Nejedzte čokoládu, budete tuční a zvýši sa vám cholesterol. Nejedzte čokoládu, pretože obsahuje veľa kalórií. Počúvame to zo všetkých strán. Čokoláda však nie je také zlo, ako si mnohí ľudia myslia. Je dokonca potvrdené, že čokoláda nemá žiadny negatívny vplyv na ľudské zdravie, ak sa konzumuje v primeranom množstve.

Vedeli ste, že liečivé účinky čokolády sú známe už mnoho rokov? Spočiatku sa čokoláda predávala len v lekárňach a lekárnici a lekári ju odporúčali napríklad na rekonvalescenciu.

Aká je najlepšia čokoláda?

Samozrejme, že nič také ako čokoláda neexistuje. Najlepšia čokoláda, ktorú môžete konzumovať, je čokoláda s vysokým percentom kakaa (ideálne je 75-99 %). Primeraná dávka čokolády by mala zodpovedať päťdesiatim gramom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte si drink z kyslej kapusty. Toto sa začne diať s vašim telom

Aké sú účinky čokolády?

Ako už bolo spomenuté, čokoláda má pozitívny vplyv na naše zdravie. Najmä znižuje krvný tlak a dokonca znižuje riziko infarktu myokardu. Antioxidanty, ktoré obsahuje, ničia zlé látky v tele, čím znižujú riziko vzniku rakoviny. Čokoláda dokonca chráni ľudí pred alergiami.

Mnohí pedagógovia povoľujú konzumáciu čokolády počas náročných skúšok, a to z toho dôvodu, že čokoláda stimuluje mozog, podporuje jeho činnosť a tiež zlepšuje pozornosť človeka.

Nie nadarmo sa čokoláda konzumuje, keď sme smutní, vystresovaní alebo v depresii. Je dokázané, že čokoláda dokáže zmierniť pocity úzkosti a tiež zlepšiť celkovú psychiku človeka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Postrekujte raz za mesiac. Burina nadobro zmizne

Je čokoláda škodlivá pre zuby, ako sa hovorí?

Neustále sa stretávame s tvrdeniami, že čokoláda kazí zuby ako iné sladkosti. Vedci sa preto rozhodli zaoberať touto otázkou a zistili, že čokoláda zubom škodí minimálne. Kakao v čokoláde obsahuje fluorid a kakaové maslo, ktoré vytvára na zuboch povlak, ktorý ich chráni pred napadnutím baktériami.

Čokoládová relaxácia

Ak využívate wellness služby, určite ste sa stretli s čokoládovými masážami alebo čokoládovými zábalmi. Čokoláda vás dokáže uvoľniť, čokoládové masáže majú relaxačný účinok a čokoládové zábaly posilňujú našu psychiku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *