Dajte si cez noc citrón k posteli a pomôžete veľmi vášmu zdraviu

citron 2

Citrón na nočnom stolíku zaručí dobrý spánok a zbaví vás nepríjemného problému. Kyslá vôňa vás uvoľní a odpudzuje hmyz, ktorý si našiel cestu do našej spálne. Pozrite si mnohé pozitívne účinky toho, že máte vedľa postele citrusový plod.

Pohľad na citrón vedľa postele môže zmiasť každého návštevníka našej spálne. Neocitol sa tam náhodou, pretože jeho sotva badateľná vôňa má pozitívny vplyv na naše telo počas spánku. Hovoríme o látke nazývanej limonén, ktorá sa hojne využíva v aromaterapii.

Dôvody, prečo musíte mať citrón pri posteli

Vôňa citróna dokáže zmeniť našu náladu, trochu nás oživiť a uvoľniť. Vôňa šíriaca sa vzduchom podporuje koncentráciu a znižuje hladinu stresu. Prípadne vás o niekoľko dní čaká menštruácia? Citrón bude mať uvoľňujúci účinok a zníži predmenštruačné napätie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nalejte toto do práčky a zapnite na 90 stupňov. Vodný kameň a špina sa vyplavia

Ak máte ráno problém zjesť raňajky, vdychovanie citrónovej pary cez noc povzbudí vašu chuť do jedla. Vaše slinné žľazy dostanú zjavný signál, aby produkovali viac slín, a vy zasa aktivujete tráviace enzýmy. Toto je len niekoľko výhod, ktoré vám prinesie, ak budete mať vedľa postele citrón, preto sa oplatí zvážiť túto myšlienku aj u vás doma.

Na čo ešte sa oplatí používať citrón?

Ak pre vás nie je vhodné mať citrón na skrini, vyrobte si domácu hmlu, ktorú môžete nastriekať na posteľ a nábytok. Jednoducho vytlačte šťavu z celého plodu, zmiešajte ju s vodou a nalejte do fľaše s rozprašovačom. Potom prípravok nastriekajte po celej spálni. Okrem príjemnej vône bude mať aj antibakteriálny účinok. Ak nemáte po ruke citrón, môže vám poslúžiť citrónový olej. Niekoľko kvapiek zmiešaných s vodou dokáže počas spánku zázraky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zalejte stopky z čerešní vodou a toto sa začne diať s vašim telom

Posledným plusom bude odpudzovanie komárov a mravcov, ktorí sa pohybujú po vašej izbe. Ak nechcete počuť nepríjemné bzučanie, oplatí sa aplikovať túto tekutinu do vašej izby. Komárom sa citrónová vôňa nepáči a pri najbližšej možnej príležitosti utečú. Pôsobí na ne nakrájaný citrón aj hmla, ktorou miestnosť postriekaš. Vyskúšajte tento trik ešte dnes!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *