Veľa ľudí si to pridáva do kávy, ale nemalo by. Veľmi to škodí telu

kava

Kávu vybielia, dodajú jej krémovú konzistenciu a zjemnia jej horkú chuť. Okrem toho nemajú žiadnu hodnotu. Smotany, obľúbené ešte za komunizmu, sa stále objavujú v našich kuchyniach, a to by nemali. Prečo?

Jemná, krémová, zjemňujúca chuť kávy – tak sa najčastejšie opisuje populárna smotana, ktorá je stále dostupná v mnohých obchodoch. Je to pozostatok komunistickej éry, na ktorý by mal svet zabudnúť. Hoci vyzerá ako sušené mlieko, nie je to tak. Navyše vo svojich zložkách obsahuje polovicu periodickej tabuľky, ale na nejaké živiny zabudnite.

Je kávové bielidlo sušené mlieko?

Populárne kávové bielidlá sa predávajú ako biely prášok. Ten sa po pridaní do horúceho nápoja rozpustí a napodobňuje mlieko alebo smotanu – zjemňuje horkú chuť a bieli kávu. Ukazuje sa však, že okrem týchto vlastností nemajú bielidlá do kávy žiadnu inú hodnotu. Navyše sú také plné chemikálií, že niektoré sú dokonca horľavé.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V zime si to dávajte do kávy a budete mať super imunitu

Kávové bielidlo je pripravené a sušené mlieko s množstvom prísad. Tu však stojí za zmienku, že glukózový sirup, palmový tuk, stabilizátory, emulgátory, protihrudkujúce látky alebo farbivá sú prvými zložkami väčšiny takýchto výrobkov. V dôsledku toho nemajú smotany s mliekom veľa spoločného, okrem mliečnych bielkovín, ktorých je vo výrobku oveľa menej ako vyššie uvedených látok.

Je kávové bielidlo zdravý?

Zloženie kávových bielidiel jasne ukazuje, že máme do činenia s výrobkom, ktorý môže byť zdraviu škodlivý. Čo sa skrýva v týchto kávových prísadách? Patrí medzi ne kazeinát sodný (derivát mlieka), ktorý je podozrivý zo spôsobovania gastrointestinálnych problémov a juvenilnej cukrovky prvého typu. Ďalšou prísadou je fosforečnan draselný, ktorý sa používa ako … Hnojivo pre rastliny. U ľudí môže spôsobiť nevoľnosť a hnačku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci možno o pár dní nekúpia chlieb ani iné pečivo. Toto je dôvod

Smotana obsahuje aj sójový lecitín, ktorého častá konzumácia môže zvýšiť hladinu estrogénov v tele. Táto látka je obzvlášť škodlivá pre tehotné ženy alebo ženy po liečbe rakoviny prsníka. Kukuričný sirup, ktorý sa považuje za jednu z najprirodzenejších zložiek v potravinárskom priemysle, nie je o nič lepší. Môže vyvolať prejedanie sa a pocit potreby jesť cukor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *