Ďalší trapas pre Čaputovú: V Amerike jej priradili vlajku úplne iného štátu

306807690 643717457111627 3401457433783810442 n

Prezidentka Zuzana Čaputová asi nie je vo svete tak známa, ako sme si všetci mysleli. Hovoria o tom jej posledné trápne momenty, kedy za prezidenta označili jej priateľa Rizmana.

O ďalší trapas sa postaral oficiálny youtube kanál OSN, ktorý Čaputovej priradil slovinskú vlajku.

Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila v utorok v OSN v americkom New Yorku. Reakcia medzinárodného spoločenstva na ruskú okupáciu častí Gruzínska a Ukrajiny bola podľa nej nedostatočná, keďže jeho odhodlanie oslabili obavy o vlastný komfort. Táto slabosť povzbudila Rusko k ďalšej agresii. Po trapase na pohrebe kráľovnej Alžbety II., kedy svetoznáma agentúra AP označila za slovenského prezidenta jej partnera Juraja Rizmana si pre zmenu v OSN pomýlili vlajky a k slovenskej prezidentke priradili vlajku Slovinska.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci potvrdili znepokojivé vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu. Je to vážne!

„Vítame dohodu, ktorú sprostredkoval generálny tajomník OSN Antonio Guterres a Turecko. Vyzývame Rusko, aby úplne odblokovalo všetky ukrajinské prístavy, inak bude svet aj naďalej trpieť. Demokratický svet a my všetci musíme byť hlasom Ukrajiny. Hlasom, ktorý nebude mlčať, hlasom, ktorý bude ďalej svedčiť o zločinoch Ruska na Ukrajine. Hlasom, ktorý bude pamätať a ktorý bude konať, aby sa už nikto nikdy nedopustil takýchto zverstiev.

Excelencie, Vladimír Putin sa nádejal, že dobyje Ukrajinu a nás ostatných zastraší. Ako dokazujú nedávne úspechy Ukrajiny na bojisku, tento cieľ sa mu dosiahnuť nepodarilo. Mier vybudujeme znovu. Na to sa však musíme poučiť z našich predchádzajúcich chýb. Nie je to prvýkrát, čo sme svedkami agresie v Európe. Od roku 2008 Rusko okupuje časti Gruzínska a od roku 2014 časť Ukrajiny. Naša reakcia na tieto činy bola nedostatočná. Obavy o vlastný komfort oslabili naše odhodlanie. Vlažnými sankciami sa nám nepodarilo odradiť Rusko od ďalších pokusov. Naopak, naša slabosť ho povzbudila k ďalšej agresii.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Nesmieme zopakovať tú istú chybu. Ignorancia pravidiel pôsobí na globálnu bezpečnosť ako jed. Nedopusťme to.“ vyhlásila okrem iného prezidentka Zuzana Čaputová na OSN.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *