Dedo ukázal, ako dokonale vyčistiť šporák. Stačí pár kvapiek tohto

sporak

Čistenie sporáka môže byť veľkou výzvou, najmä ak ide o starší model plynového sporáka. Všetky zapečené škvrny a usadeniny bývajú veľmi odolné a ich odstránenie môže trvať hodiny. Čo keby však existoval spôsob, ako tento proces zjednodušiť? Dobrou správou je, že takéto tipy a triky existujú. Pozrime sa na niekoľko jednoduchých a účinných metód, ako rýchlo a ľahko vyčistiť sporák.

Citrón a soľ

Veľmi účinná je aj kombinácia soli a citróna. Rozrežte citrón na polovicu, posypte mastný sporák soľou a jednoducho čistite polovice citróna, kým sa neodstráni mastnota.

Anízový elixír

Jedným z najlepších tipov na čistenie sporáka je použitie anízových kvapiek. Budete potrebovať starú zubnú kefku, vatové tampóny a ochranné rukavice. Nasaďte si rukavice, naneste niekoľko kvapiek na tampón a jemne vyčistite znečistené miesta. V prípade silnejšej mastnoty použite zubnú kefku. Po niekoľkých minútach zotrite handričkou navlhčenou čistou vodou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Jedlá sóda

Jedlá sóda je ďalším účinným prostriedkom proti mastnote. Stačí ju nasypať na vlhkú špongiu a krúživými pohybmi ju naniesť na mastné miesta. Po niekoľkých minútach aplikácie bude sporák žiariť čistotou.

Ako vyčistiť rošty na sporáku?

Časti plynového sporáka, ako napríklad priestor pod horákmi, sa, žiaľ, tiež zanášajú. V tomto prípade si môžete vyrobiť vlastnú čistiacu pastu. Zmiešajte polievkovú lyžicu rastlinného oleja, 2 polievkové lyžice jedlej sódy a 1 polievkovú lyžicu soli. Pastu naneste na znečistené rošty a po 15 minútach ju zmyte čistou špongiou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

Môžete vyskúšať aj kombináciu jedlej sódy a citrónovej šťavy v pomere 3:5. Túto pastu nanášajte veľmi opatrne, aby sa nedostala do otvorov. Po 15 minútach ju zotrite. Samotná citrónová šťava môže tiež fungovať, ale na hlboko usadené nečistoty je potrebná silnejšia zmes. Túto kombináciu môžete nechať pôsobiť cez noc, účinok je potom výraznejší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *