Jednoduchý trik s chladničkou, ktorý výrobcovia taja: Dajte do nej misku so soľou a budete prekvapení

sol chladnicka

Všetci sa stretávame s problémom zachovania čerstvosti ovocia a zeleniny po dlhšiu dobu. Ale nezúfajte! Máme pre vás jednoduché riešenie. Stačí nasypať 3 polievkové lyžice soli do malej misky a umiestniť ju do poličky, kde skladujete ovocie a zeleninu v chladničke. Soľ dokáže absorbovať vlhkosť, čo znamená, že vaše ovocie a zelenina budú dlhšie čerstvé. A to nie je všetko – soľ tiež dokáže neutralizovať nepríjemné pachy v chladničke.

Ale čo keď sa v chladničke už vyskytujú nepríjemné zápachy? Tu je ďalší trik pre vás. Potrebujete rolku toaletného papiera, 2 polievkové lyžice sódy bikarbóny a trochu vody. Zmiešajte sódu bikarbónu s vodou v malej miske a natrite túto zmes na vrch rolky toaletného papiera. Potom jednoducho vložte rolku do chladničky. Sóda bikarbóna absorbuje prebytočnú vlhkosť a neutralizuje nepríjemné pachy, čo zanechá vašu chladničku čerstvou a voňavou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takéto ovocie v zime nie je najlepšie. Radšej si dajte slovenské jablko

Ale čo keď vaša chladnička spôsobuje vysoké účty za elektrinu? Ak je vaša chladnička staršia ako 5 rokov, môže byť dôvodom vysokých nákladov na energiu. Dvere chladničky boli počas rokov otvorené nespočetnekrát, čo môže poškodiť tesnenie. Tu je jednoduchý test, ktorý môžete vykonať, aby ste zistili, či je tesnenie dverí v poriadku:

  1. Skontrolujte teplotu vo vnútri chladničky. Ak dvere nie sú správne utesnené, vnútro nebude dostatočne chladné.
  2. Venujte pozornosť vlhkosti a kondenzácii vo vnútri chladničky. Ak do nej preniká teplý vzduch, budete mať problém s vysokou vlhkosťou a kondenzáciou, čo môže spôsobiť rýchle zhnitie potravín.
  3. Skontrolujte, či chladnička neustále pracuje. Normálne by mala mať časy, keď je ticho a chladnička nestále beží. Ak je neustále v prevádzke, môže to byť znakom toho, že tesnenie dverí je poškodené a preniká teplý vzduch.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chcete mať na jar krásny trávnik? Dajte si pozor na päť častých chýb práve teraz

Ak zistíte, že tesnenie dverí je poškodené, je potrebné ho opraviť alebo vymeniť. Prvým krokom je dôkladne vyčistiť tesnenie a odstrániť akékoľvek nečistoty. Ak je tesnenie prasknuté alebo poškodené, bude pravdepodobne potrebné ho vymeniť. Nezabudnite zahriať nové tesnenie, aby sa dostatočne prispôsobilo dverám chladničky.

S týmito dvoma trikmi na zachovanie čerstvosti ovocia a zeleniny a odstránenie nepríjemných pachov z chladničky a s jednoduchým testom tesnosti dverí chladničky si môžete ušetriť peniaze a zabezpečiť správne fungovanie vášho spotrebiča. Vyskúšajte ich a uvidíte, aký rozdiel urobíte vo vašej domácnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *