Posypte soľ na čajovú sviečku a ostanete zaskočený, čo všetko to dokáže

sol

Soľ, tento bežný kuchynský ingrediens, má omnoho viac využití, ako by sme si mohli myslieť. Okrem toho, že dodáva pokrmom tú správnu chuť, môže slúžiť aj ako účinný čistiaci prostriedok. Dnes sa pozrieme na jeden originálny trik so soľou, ktorý vás určite prekvapí. Empfehlungsfuchs, populárny YouTube kanál, odporúča posypať soľou čajové sviečky, čím by mali horieť až o 25 % dlhšie. Znie to neuveriteľne, však? Preto vás vyzývame, aby ste si to vyskúšali sami!

Na tento trik budete potrebovať jednu čajovú sviečku a soľ. Postup je skutočne jednoduchý. Stačí zapáliť knôt na čajovej sviečke a potom opatrne posypať soľou okolo knôtu. Tento jednoduchý krok prispieva k tomu, že sviečka vydrží horieť dlhšie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si začali sypať soľ do rohov izieb. Vedeli ste, čo to robí?

Ale to nie je všetko, čo sa dá so soľou vytvoriť. Môžete si dokonca vyrobiť sviečku, ktorá nikdy nezhasne a prinesie do vášho domova príjemnú atmosféru. Okrem toho vám aj ušetrí peniaze a rozvonia váš priestor. Stačí mať pri sebe niekoľko jednoduchých surovín a nasledovať tento postup:

Potrebujete 1 citrón, menší sklenený zaváraninový pohár, hrubozrnnú soľ, pár klinčekov, obľúbený esenciálny olej, rastlinný olej, 1 plastový pohár, nožnice, knôt alebo špagát (voliteľne môžete pridať aj škoricu).

Postup je nasledovný: Do skleneného pohára nasypeme hrubozrnnú soľ v hrúbke asi 1 cm. Citrón nakrájame na plátky a vložíme ich do pohára na soľ. Potom zalejeme obsah pohára vodou. Na vrch nasypeme pár klinčekov a prípadne pridáme aj škoricu. Pridáme pár kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja a potom dolejeme pohár rastlinným olejom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nečakajte. Čučoriedky to potrebujú teraz a čas sa kráti

Ďalším krokom je vytvorenie základne pre sviečku. Použijeme plastový pohár, odrežeme dno a vytvoríme dieru v strede pomocou nahriateho skrutkovača. Ak nemáte k dispozícii knôt, ale máte klasickú sviečku, jednoducho ju prekrojte a vytiahnite z nej knôt. Potom ohneme knôt tak, aby mal dĺžku približne 5 cm. Prestrčíme ho cez dieru v plastovom dne, vložíme ho do pripravenej zmesi v sklenenom pohári a pohár uzavrieme.

Teraz už stačí len zapáliť sviečku. Táto špeciálna sviečka vydrží horieť celé hodiny, ba dokonca mesiace.

Soľ je skutočne úžasný pomocník s mnohými využitiami. Vyskúšajte si tieto triky a objavte nové spôsoby, ako využiť tento jednoduchý prírodný produkt v domácnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *