Do gulášu nikdy nepridávajte túto vec. Celý ho to pokazí

gulas recept

Guláš je obľúbený pre svoju bohatú chuť a vôňu, ktorá sa dosahuje starostlivým výberom surovín a spôsobom varenia. Klasický recept obsahuje kvalitné mäso, cibuľu, papriku a ďalšie koreniny, ktoré spolu vytvárajú nezabudnuteľný gastronomický zážitok.

Časté chyby pri príprave

Pri varení guláša je ľahké podľahnúť pokušeniu urýchliť proces alebo pridať prísady, ktoré sa zdajú byť dobrým nápadom, ale v skutočnosti môžu zničiť jeho chuť. Dôležité je držať sa osvedčených receptov a postupov.

Alternatívne spôsoby zahusťovania

Namiesto tradičných zahusťovadiel zvážte použitie prírodných alternatív, ako sú zemiaky alebo dlhé pomalé varenie, ktoré pomáha rozložiť mäso a prirodzene zahusťuje omáčku bez potreby pridávania ďalších prísad.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí jedna lyžička denne. Regeneruje pečeň a redukuje vrásky na tvári

Správna kombinácia korenín

Kľúčom k chutnému gulášu je správna kombinácia korenín. Klasické korenie, ako je paprika, majoránka a rasca, je síce nevyhnutné, ale existujú určité prísady, ktoré mu môžu ubrať na chuti.

Trpezlivosť pri varení

Dôležitým aspektom prípravy guláša je jeho dostatočne dlhé varenie. Uponáhľanie sa alebo snaha urýchliť proces varením na vysokej teplote môže viesť k zhoršeniu výslednej chuti a štruktúry.

Na dosiahnutie dokonalého guláša je nevyhnutné pomalé varenie. Dlhé hodiny na miernom ohni umožnia, aby sa ingrediencie dokonale spojili a mäso bolo nádherne mäkké. Nebojte sa nechať guláš variť dlhšie, čas je v tomto prípade váš priateľ.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Majitelia áut si pred letom dávajú uterák na prístrojovú dosku. Zvyšuje to hodnotu auta

Prehĺbenie chuti

Úspech každého duseného mäsa spočíva v správnej kombinácii chutí a textúr. Okrem kvalitného mäsa a tradičných korenín, ako je paprika a rasca, môžete experimentovať s pridaním tmavého piva alebo červeného vína, ktoré dodá gulášu novú hĺbku chuti.

Guláš ako umenie

Príprava guláša nie je len o varení, je to umenie, ktoré si vyžaduje trpezlivosť, starostlivosť a lásku k vareniu. Každá porcia guláša je odrazom vašej kreativity a vášne pre kulinárske umenie.

30 Replies to “Do gulášu nikdy nepridávajte túto vec. Celý ho to pokazí

  1. Ten, kto napísal tento krkolomný článok guľáši, sa vyNá v gastronómii asi tak, ako hus do piva. Sam ma z toho“ guľáš“.😉

   1. Majoran do gulasa patri, ale skus zahustit gulas nastruhanymi zemiakmi na jemno miesto muky a uvidis ten rozdiel. 😉👍👌

    1. A vám to tu nešibe trošku? Varíte guláš alebo gulášovú polievku? Gulášová polievka sa zahusťuje. Guláš NIKDY! Do gulášovej polievky idú zemiaky, do gulášu NIKDY!
     Ak chcete mať guláš hustejší, treba nechať rozvariť rajčinovo paprikový základ a časť mäsa (pridáva sa o hodinu skôr). Majoránku si každý dáva až na tanier, inak guláš po vychladnutí skysne.
     Ako tu kukám, tak ste všetci „odborníci“ na guláš, ale ani jeden z vás nevie, čo to guláš je!

     1. To kto povedal ze guláš po vychladnutí s majoránkou zkysne? V chladničke vydrží aj 3 dní v pohode

     2. Keď ho nedáš po vychladnutí na chladné miesto tak ozaj skysne. Že nedávať zemiaky! A ako chceš bez zemiakov kotlikový guľáš? Majoránka až na tanier to je pekná hovadina.

  2. Nedávaj do toho ryžu,brokolicu a vanilkový puding a ani šľahačku !😶(inak aj mňa to sere keď tam nie je obsiahnuté čo je v nadpise.)

  1. Nedávať sódu bikarbóny a podobne veci na zmeknutie mäsa a nezahustovat múkou a urobiť guláš podľa toho postupu a bude super

  1. Vážený keď to tak čítam tak stále zisťujem že nik nerešpektuje nikoho. Čo tu vnucujete vaše recepty druhým. Ďalší POLRAJCHOVIA a jemu podobný. Boha sto hláv sto chuti,ja varievam guláš 30r podľa seba a kamaráti sa nevedia dočkať kedy budem variť prvý . Tak prestaňte tu skákať ako opičky a keď tak napíšte svoj recept a tam to končí. A ten čo napísal ten článok zabudol na pointu. V sobotu začíname. Pekný víkend.

 1. Článok na úrovni žiaka ZŠ 3-tí ročník ? Netreba otvárať daný plátok. Ide im pravdepodobne o zobrazenie nezmyselných reklám.

 2. Celý plátok „plénum.sk“ je jeden veľký guláš,ktorý síce zaujme nadpisom,ale nikdy sa nič nedozviete….a guláš je mix rôznych vecí,takže každý podľa svojej chuti,čo len chcete,či so zemiakmi a či bez.🤗

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *