Do vody pridajte 2 čajové lyžičky prášku do pečiva a namočte si nohy. Stačí 15 minút

plesen na nohach

Suché a popraskané päty sú problémom mnohých z nás. Namiesto toho, aby ste siahali po špecializovaných výrobkoch, vyskúšajte osvedčený domáci prostriedok, vďaka ktorému budú vaše nohy dokonale hladké. Obľúbený výrobok z vašej kuchynskej skrinky vám príde vhod.

Namáčanie nôh je osvedčený spôsob, ako vyhladiť a zjemniť pokožku na chodidlách, ale nie každý vie, že ak do teplej vody pridáte jednu zložku, účinok bude oveľa lepší. Poradíme vám, ako sa o svoje nohy starať doma a dosiahnuť, aby boli hladké ako detské.

Prečo vám praskajú päty? Existuje niekoľko dôvodov

Pokožka na pätách je hrubšia ako na zvyšku tela, preto sa v tejto oblasti najčastejšie vyskytuje zrohovatenie a stvrdnutie epidermy. Najčastejšími dôvodmi sú nesprávna a nepravidelná starostlivosť o nohy, ochorenia štítnej žľazy, atopická dermatitída a poruchy krvného obehu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Melónové šupky zalejte na niekoľko dní a sledujte, čo sa stane

Nezabudnite, že ak dlhodobo bojujete so suchými a popraskanými pätami a domáce prostriedky nemajú žiadny účinok, mali by ste navštíviť odborníka.

Domáci liek na popraskané päty. Nalejte do misky vodu a namočte si nohy na 15 minút.

Aby sme sa zbavili zrohovatenej kože, zvyčajne siahame po tvrdej pemze alebo brúsnych kameňoch. Nie je to najlepší nápad, pretože ak pokožku trieme príliš hlboko, môžeme problém ešte zhoršiť. Ak sú vaše päty popraskané a tvrdé, vyskúšajte domáci liek s použitím prášku do pečiva.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najzdravší chlieb na raňajky. Jedzte ho a sledujte, ako schudnete

Nápad sa zdá byť originálny, ale naozaj funguje. Nenápadný prášok je skvelý na zmäkčenie pokožky a odstránenie mozoľov. Stačí naliať teplú vodu do misky a pridať dve čajové lyžičky prášku. Namočte nohy aspoň na 15 minút a potom jemne zotrite pokožku mäkkou pemzou. Po ošetrení naneste na nohy hydratačný krém.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *