Doktora Fauciho a jeho vakcíny odmietol elegantne obyčajný muž

Untitled 15

Objavili sa videozáznamy, na ktorých doktor Anthony Fauci a demokratická starostka Washingtonu D.C. Muriel Bowserová počas pandémie absolvovali sériu obchôdzok po domoch a snažili sa presvedčiť obyvateľov, ktorí sa boja očkovania, aby si dali aplikovať koronavírus (video s titulkami na konci článku)

V klipe z nového dokumentárneho filmu PBS o 82-ročnom Faucim, ktorý odišiel do dôchodku na Štedrý deň, je vidieť, ako bývalý hlavný lekársky poradca prezidenta Spojených štátov chodí od dverí k dverám, len aby ho odmietli jeden majiteľ domu za druhým, ktorí nie sú presvedčení o výhodách očkovania.

Na záberoch z roku 2021 je vidieť, ako Fauci čelí výsluchu muža v Anacostii na juhovýchode Washingtonu, ktorý rozhodne odmieta očkovanie napriek tomu, že sa mu bývalý špičkový lekár krajiny snaží vysvetliť niekoľko dôvodov, prečo by sa mal dať zaočkovať.

Fauci a Bowser navštívili túto časť hlavného mesta krajiny, pretože ide o afroamerickú komunitu s nízkou mierou zaočkovanosti.

Fauci počas svojho pôsobenia vo funkcii riaditeľa Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby dokonca označil túto oblasť za „znevýhodnenú“.

Muž, ktorého meno na zázname nie je uvedené, tvrdí, že Američania nie sú spokojní s informáciami, ktoré dostali o vakcíne.

Vyjadruje svoju neochotu dať sa zaočkovať kvôli vnímaniu nedostatočnej zrozumiteľnosti vakcíny.

„Nebudem stáť v rade na očkovanie proti niečomu, čo vôbec nebolo jasné,“ tvrdí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Vyjadruje skepsu nad zjavne krátkym časom, ktorý bol potrebný na vývoj vakcíny

„Deväť mesiacov rozhodne nestačí na to, aby nikto neužíval žiadne očkovanie, ktoré ste všetci vymysleli,“ hovorí.

Bowserová sa pokúša ospravedlniť vakcínu tým, že vysvetľuje, že s mužom môže hovoriť zblízka, pretože bola očkovaná, a zdôrazňuje, že ak zostane veľa ľudí neočkovaných, vírus sa bude šíriť ďalej.

„Jediný dôvod, prečo sa s tebou teraz rozprávam tak blízko, ako sme si blízki, je ten, že som bola očkovaná. Ak sa tisíce ľudí ako vy nedajú zaočkovať, necháte tento vírus naďalej prenikať do tejto krajiny a do tohto sveta,‘ povedala Bowserová.

„Takže niečo ako obyčajná chrípka, však?“ preruší ho muž.

Muž zostáva nepresvedčený, spochybňuje oficiálne údaje a vyjadruje ďalšie pochybnosti o rôznych stimuloch, ktoré sa ľuďom ponúkajú za očkovanie.

„Keď začnete hovoriť o platení ľuďom, aby sa dali zaočkovať, keď začnete hovoriť o stimulácii, aby sa ľudia dali zaočkovať, je to niečo iné,“ hovorí, keď sa pevne drží odmietania očkovania.

Fauci sa snaží vakcínu obhajovať a vysvetľuje, že na technológii použitej na jej vývoj sa pracovalo 20 rokov.

„Vaša kampaň je o strachu. Je o vyvolávaní strachu v ľuďoch. Všetci útočíte na ľudí strachom. To je to, čo je táto pandémia. Je to strach, je to strach, táto pandémia. To je všetko, čo to je,‘ reční skeptický obyvateľ.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Fauci a Bowserová čelia skepse aj zo strany ďalšej ženy, ktorá spochybňuje účinnosť vakcíny pri prevencii infekcie.

„Počula som, že [vakcína] ju nevylieči a nezabráni tomu, aby ste ju dostali,“ hovorí.

„Nie,“ odpovedá Fauci. „V prípade veľmi, veľmi, veľmi zriedkavej možnosti, že ju dostanete, aj keď ste očkovaní, je to veľmi – ani sa necítite chorí. Akoby ste ani nevedeli, že ste sa nakazili. Je to veľmi, veľmi dobrá ochrana,“ namieta.

Fauci sa ju pokúša ubezpečiť, že hoci je pravdepodobnosť nákazy po očkovaní minimálna, vakcína poskytuje vynikajúcu ochranu.

Počas rozhovoru sa Bowser spýtal Fauciho na štáty, ktoré vakcínu neprijali, na čo mu odpovedal, že takéto štáty jednoducho umožnia, aby epidémia pretrvávala.

Na inom mieste sa Bowser spýtal Fauciho: „Čo budeme robiť s tými ostatnými štátmi?“, pričom mal na mysli štáty, ktoré odmietli nariadiť očkovanie.

„Panebože, oni budú udržiavať ohnisko nákazy v krajine,“ odpovedal Fauci.

„Je to také šialené. Myslím, že to nerobia, pretože hovoria, že to nechcú robiť. Sú to republikáni. Nemajú radi, keď im niekto hovorí, čo majú robiť. A my to musíme prelomiť, rozobrať to,‘ povedal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *