Putin vyslal taktické bombardéry k Japonsku. Dôvod je jasný

Russian Bear H Aircraft MOD 45158140

Dva ruské strategické bombardéry v utorok vykonali prelet nad medzinárodnými vodami Japonského mora. Táto správa prišla počas návštevy japonského premiéra Fumia Kišidu v Kyjeve.

Dva ruské bombardéry Tu-95MS strávili v utorok viac ako 7 hodín nad medzinárodnými vodami Japonského mora. Ruské ministerstvo obrany prišlo s informáciou, že išlo o plánovaný manéver, ktorý sa uskutočnil v prísnom súlade s medzinárodným právom a prebiehal nad neutrálnymi vodami. Informovala o tom agentúra Reuters.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Bombardéry, ktoré Rusi používajú ako nosiče riadených striel, na ich ceste sprevádzali stíhačky.

Bombardéry Tupolev Tu-95MS sú schopné niesť jadrové zbrane a Moskva s nimi pravidelne lieta nad medzinárodnými vodami v Arktíde, severnom Atlantiku a Tichomorí, aby demonštrovala svoju silu.

Manévre sa uskutočnili počas neohlásenej návštevy japonského premiéra Fumia Kišidu na Ukrajine. Prišiel v utorok ráno a je na ceste do Kyjeva, informovala tlačová agentúra Kjódó s odvolaním sa na vládne zdroje. V ukrajinskom hlavnom meste sa stretne s prezidentom Volodymyrom Zelenským, uviedlo japonské ministerstvo zahraničných vecí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Kišidova cesta na Ukrajinu sa zároveň prekrýva so štátnou návštevou čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Moskve.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *