Domáca pasca na sršne, ktorú vyrobíte ľahko sami. Stačia vám tri veci

pasca na srsne

Jar nie je len o krásne kvitnúcich rastlinách, ale aj o hmyze, ktorý sa v záhradách pohybuje. Ak neviete, ako sa zbaviť sršňov domácimi metódami, potom zistite, ako im dať poriadne zabrať. Tu je pasca na sršne, ktorú si môžete vytvoriť pomocou 4 produktov.

Teplejšie mesiace patria hlavne hmyzu, s ktorým sa stretnutie môže skončiť bolestivo. Mnoho ľudí sa sršňov bojí, len čo sa objavia na obzore, a niet divu, pretože ich jed v koncentrácii až 90 mg na kg môže byť pre človeka smrteľný. Okrem toho, relaxovanie v záhrade a počúvanie večného bzučania sršňov berie všetok pôžitok z oddychu. Čím by sa mali sršne prilákať do pasce? Nič iné ich neprekvapí.

Čoho sa sršne boja?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že sršne sa ničoho neboja, avšak nie je to pravda. Ak sa tohto hmyzu bojíte a spozorovali ste ho vo svojej záhrade, vedzte, že nezaútočí hneď. Sršne boli démonizované a nebezpečnejšie ako ony sú menšie osy. Tie prvé pristúpia k obrane až vtedy, keď vycítia ohrozenie. Z tohto dôvodu hniezdo sršňov sami nezlikvidujte tak, že ho hodíte do ohňa alebo zalejete vriacou vodou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zbavte sa slimákov v záhrade. Stačí posypať niečím, čo máte v kuchyni

Najlepšie sú prírodné spôsoby, ako sa sršňov zbaviť, a ak si všimnete votrelcov vo svojej záhrade, oplatí sa okamžite konať. Tento hmyz má citlivý čuch a predovšetkým neznáša vôňu špecifických rastlín, ktoré ho z vášho pozemku rýchlo vyženú. Najúčinnejším odstrašujúcim prostriedkom pre sršne je cesnak, ale aj tymián, mäta, verticillium, ako aj eukalyptus. Na tento účel mnohí ľudia vysádzajú tieto rastliny do záhonov alebo pripravujú postreky na sršne z ich olejov, ktoré majú, žiaľ, len dočasný účinok. Existuje pasca na sršne, ktorá funguje okamžite a zároveň účinne likviduje tento hmyz?

Ako sa zbaviť sršňov domácim spôsobom?

Táto pasca na sršne je skutočným spestrením leta v záhrade a dokonca sa dá povedať, že hmyz do nej spadne sám – ako slivky do kompótu! Na jej prípravu potrebujete plastovú fľašu, najlepšie s objemom 1 liter, povrázok, 1 čajovú lyžičku cukru a tajnú prísadu, 500 ml piva. Sršne sa v tejto pasci zlikvidujú samy! Na začiatok odrežte horné 2/3 výšky fľaše, potom ju otočte a vložte do nej lievik. Po stranách urobte dva otvory, aby ste mohli pascu ľahko nainštalovať do záhrady.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neexistujú lepšie raňajky. Pocítite prílev energie a vaše brucho bude ploché

Čím prilákate sršne do tejto domácej pasce? Do fľaše nalejte pivo a nasypte cukor, čo je kombinácia, ktorá bude pre ne sladkým, ale smrtiacim trikom. Teraz uchopte povrázok a zaveste pascu na miesto, kde najčastejšie vidíte sršne. Najlepšie miesta budú tie, ktoré sú v záhrade najmenej navštevované. Vo videu nájdete celý návod na túto pascu:

3 Replies to “Domáca pasca na sršne, ktorú vyrobíte ľahko sami. Stačia vám tri veci

  1. Hlúpy článok, Prečo by sa mali sršnie likvidovať, veď je to užitočný hmyz. Požiera komáre a opyľuje ovocné stromy. Roky rokúce si tento hmyz stavia hniezdo pod strechou mojej chalupy, alebo stodoly dokonca po 2 roky jeho rormery presiahly priemer viacej ako 50 cm. Nikdy nikoho nenapadli ani neboli a hrajú sa tu a j deti.Hniezdo si stavajú vo výške asi 4 m nad zemou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *