EÚ sa nepáči, že Slováci majú v ústave právo platiť hotovosťou. Hrozí nám pokuta

digitalne euro

Slovenský parlament sa zaoberá potenciálnou úpravou ústavného článku o práve na hotovosť, ktorý môže byť v rozpore s pravidlami Európskej únie. Úprava sa stala nevyhnutnou po varovaní zo strany Európskej únie, ktorá hrozí Slovensku infringementovým konaním. Píše tom portál RTVS

Právo na hotovosť bolo do slovenskej ústavy zapracované v minulom volebnom období na iniciatívu strany Sme rodina, s podporou súčasnej koalície. „Zámer bol dobrý, ale došlo k formulácii, ktorá môže byť teraz interpretovaná inak, než bolo pôvodne zamýšľané,“ vysvetľuje poslanec Ján Blcháč z Hlas-SD pre RTVS.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte to doma a stačí to zmiešať. Prach sa vám prestane usadzovať

Podľa poslanca Štefana Kišša (Progresívne Slovensko), je teraz pred parlamentom úloha buď preformulovať sporný článok ústavy, čo vyžaduje ústavnú väčšinu, alebo ho úplne odstrániť.

„Proces môže byť dlhý, ale výsledkom môže byť pokuta,“ uviedol Kišš. Dodal, že Európska centrálna banka (ECB),

Národná banka Slovenska a ministerstvo financií súčasné znenie článku považujú za problematické.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zapáchajú nakladané uhorky a majú horkú chuť? Všetko kvôli bežnej chybe

Kišš tiež zdôrazňuje, že ako občania Európskej únie máme právo na hotovosť aj bez explicitného zápisu v ústave. „Teraz, keď to už v ústave máme, musíme situáciu riešiť, pretože súčasné znenie spôsobuje právne nezrovnalosti,“ dodáva Kišš.

One Reply to “EÚ sa nepáči, že Slováci majú v ústave právo platiť hotovosťou. Hrozí nám pokuta”

  1. Čo ešte nechce EU od nás?? Chuť zastaviť platenie hotovosťou preto,aby mohli kontrolovať čo kupujeme,jeme….a budú asi chcieť aj koľko dkg vyložíme do Wc. To je veľká sprostosť,preto mne a viacerým sa lepšie platí hotovosťou.Este bude asi aj to,že nás hlavne mladších zacipuju,aby vedeli kde sme,čo robíme, se….
    Alebo sex…. Nedajme sa ,nebudeme mať žiadne súkromie,budeme roboti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *