Jeden zemiak v aute vám môže zachrániť život. Pozrite sa, čo sa s ním dá robiť

zemiak

Máme pre vás skvelý tip na to, ako sa zbaviť zahmlievania okien vo vašom aute. A čo je ešte lepšie, tento trik funguje aj pri daždi! Stačí vám na to len obyčajný zemiak, ktorý nájdete vo svojej kuchyni.

V YouTube videu z kanála simple & fast sa môžete presvedčiť o účinnosti tohto triku. Ak si potriete čelné okno, bočné okná a spätné zrkadlá surovým zemiakom, dažďová voda bude z nich jednoducho stekať a nevytvárať efekt zahmlievania. Je to jednoduché a účinné riešenie, ktoré vám ušetrí peniaze za drahé prípravky.

Postup je jednoduchý. Stačí si pripraviť jeden surový zemiak a prekrojiť ho na polovicu. Potom prekrojenou stranou potrite všetky sklenené plochy vo vašom aute – čelné okno, bočné okná a spätné zrkadlá. Zemiak vytvára ochranný film, ktorý zabraňuje zahmlievaniu. Ak chcete dosiahnuť ešte lepší efekt, môžete aj vnútornú stranu skiel pošúchať prekrojeným zemiakom a potom ich vyleštiť suchou handričkou z mikrovlákna. Rozdiel si určite všimnete!

Pokiaľ by vás zaujímalo, ako presne postupovať, odporúčame pozrieť si video na konci tohto článku. Možno vás presvedčí a rozhodnete sa vyskúšať tento jednoduchý trik.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do žiletky votrite vazelínu a holenie sa stane radosťou bez podráždenia

A to nie je všetko, čo môžete s zemiakom urobiť! Okrem boja proti zahmlievaniu okien ho môžete využiť aj proti horúčke a pigmentovým škvrnám na pokožke. Zemiaky sú totiž viac ako len obľúbenou prísadou v kuchyni.

Vyskúšajte starú zemiakovú kúru na pokožku!

Koža je najväčším orgánom tela a je náchylná na rôzne poškodenia, ako sú jazvy, tmavé škvrny, kruhy pod očami a vyrážky. Pre tieto problémy väčšina ľudí siahne po kozmetických výrobkoch z obchodu. No často zabúdame, že môžeme využiť aj prirodzené a účinné produkty, ktoré máme vždy po ruke.

Jedným z týchto zázračných produktov je práve zemiak. Mnohé naše staré mamy poznali jeho účinky a teraz ich môžeme vyskúšať aj my. Zemiak môže mať pozitívny vplyv na pokožku a pomôcť zbaviť sa nežiaducich problémov.

Ak chcete vyskúšať zemiakovú kúru, potrebujete iba zemiak, nôž, malú misku, mixér alebo strúhadlo a vatový tampón na odličovanie.

Postup je nasledovný:

  1. Umyte zemiak, ale námahou to nepreháňajte, pretože voda môže vymyť cenný škrob obsiahnutý v zemiaku.
  2. Ošúpeme zemiak a nakrájame ho na hrubé plátky (približne 1 – 1,3 cm).
  3. Očistíme si pleť bežným spôsobom, napríklad mydlom, vodou alebo pleťovou vodou.
  4. Vezmime plátok zemiaku a jemne masírujeme pokožku tváre krúživými pohybmi.
  5. Ak chceme získať zemiakovú šťavu, rozmixujeme polovicu surového zemiaku v mixéri alebo ho nastrúhame.
  6. Do šťavy môžeme pridať pár kvapiek aloe vera gélu, ale vodu nepridávame.
  7. Vatový tampón ponoríme do zemiakovej šťavy a nanášame ju na tvár, sústrediac sa na problematické oblasti.
  8. Necháme šťavu pôsobiť na pokožke 20 minút.
  9. Potom zemiakovým plátkom jemne masírujeme pokožku, aby sme odstránili vyschnutú masku zo zemiakovej šťavy.
  10. Na záver si pokožku opláchneme vlažnou čistou vodou.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Sliepka vám po tomto začnú znášať dvojnásobok vajec

Tento postup môžete vyskúšať aj na iných častiach tela. Zemiakovú šťavu môžete skladovať v chladničke 4-5 dní.

Vyskúšajte tento jednoduchý trik s zemiakom na pokožku a uvidíte úžasné zlepšenie: rozžiarená pokožka, žiadne kruhy pod očami, fľaky, jemná pleť a vyhladené vrásky.

Zemiak je skutočným zázrakom, ktorý vám môže pomôcť nielen v kuchyni, ale aj v starostlivosti o vašu pokožku. Vyskúšajte ho a presvedčte sa sami!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *