Na čo slúži tretia priehradka v práčke? Málokto vie, čo tam dať

FbE5gbGXwAAp1 9 1 1

Všetci perieme, ale ukázalo sa, že mnohí z nás nesprávne umiestňujú pracie prostriedky do jednotlivých priehradiek. Najväčším problémom je tretia z nich. Na čo sa používa? Odpovedá Gazeta

Práčka je spotrebič, ktorý nám uľahčuje každodenné povinnosti, ale mnohí z nás stále nevedia, ako správne umiestniť pracie prostriedky do priehradiek. Najväčšou záhadou je tretia priehradka. Povieme vám, na čo slúži a aké pracie prostriedky do nej vkladať.

Na čo slúži tretia priehradka v práčke? Málokto o nej vie

Najbežnejšími pracími prostriedkami sú prášok a zmäkčovač (tekutý prací prostriedok). A hoci sú kapsuly veľmi obľúbené, mnohí z nás stále radšej používajú prášok. Pamätajte, že práčka neperie so všetkými pracími prostriedkami naraz, ale berie ich podľa nastaveného programu, preto je veľmi dôležité vložiť prášok do správnej priehradky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Piť vodu ráno na lačno má úžasné účinky. Musíte však vedieť toto pravidlo

Ukazuje sa, že veľa ľudí netuší, na čo slúžia jednotlivé priehradky v zásuvke. Preto prichádzame na pomoc my. No kvetina označuje priehradku na prací prostriedok. Symbol I je určený pre prací prostriedok na predpieranie a symbol II je určený na hlavné pranie.

Nepríjemný zápach z práčky? Nezabudnite pravidelne čistiť zásuvku v práčke

Niekedy sa z našej práčky začne šíriť nepríjemný zápach. Ako si s ním poradiť? Nezabudnite pravidelne čistiť zásuvku v práčke. Prichádza do kontaktu s čistiacimi kvapalinami a ich zvyšky sa usadzujú na stenách. V kombinácii s vlhkosťou môžu začať plesnivieť a nepríjemne zapáchať. Skvelým spôsobom je trik s kuchynskou umývačkou riadu. Vložte ich do priehradiek, zalejte octom a počkajte niekoľko minút. Po uplynutí tejto doby steny priehradiek dôkladne utrite a nádobu vysušte.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nepoučiteľní Slováci stále zle zapojujú spotrebiče do roztrojky. Môžete vyhorieť

Ak zápach nezmizol, oplatí sa zaujímať o bubon práčky, kde sa tiež môžu hromadiť nečistoty a vlhkosť. S týmto problémom si môžete poradiť pomocou… tabliet do umývačky riadu. Stačí, ak do bubna vložíte 2-3 tablety bez fóliových krytov a spustíte práčku s programom na vysokú teplotu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *