Jediná vec z obchodu a budete mať najkrajší trávnik z celého susedstva

trava zahrada

Snívate o krásnom trávniku? Apríl je ideálny čas na starostlivosť oň. Ak sa o svoju záhradu budete starať teraz, výsledky uvidíte rýchlo. Pozrite sa, čo funguje a ako zlepšiť svoj trávnik.

Zelený a rovný trávnik je snom mnohých ľudí. Pomerne veľa ľudí má však problémy s udržaním svojho trávnika v dobrom stave. Na niektorých miestach sa steblám vôbec nechce rásť. Čo môžeme urobiť?

Postarajte sa o svoj trávnik už teraz

Apríl je najvhodnejším obdobím na záhradné práce. O trávnik sa môžeme postarať už teraz. Tam, kde sa objavili škvrny, sa musíme postarať o doplnenie trávy. Na výsadbu sa oplatí vybrať kvalitnú trávu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by si mali toto striekať na krk, aby vyzerali mladšie

Semená zmiešame so zeminou a rozsypeme ich na miesta, kde sa objavili diery. Týmto spôsobom môžeme trávnik vyživovať. Takto môžeme pracovať prakticky po celý rok.

To však nie je všetko. Na miestach, kde sa objavil mach, ho musíme odstrániť. Dobrý nápad je tiež posilniť steblá trávy. S jednoduchou zmesou rýchlo uvidíte výsledky.

Jednoduchý spôsob, ako vylepšiť svoj trávnik

Váš trávnik potrebuje aj výživu. O steblá trávy sa môžete postarať už skoro na jar. Trávnik ľahko pohnojíte len jedným prípravkom, ktorý dokáže zázraky.

Členka skupiny záhradkárov sa podelila o svoju osvedčenú metódu na zelený a hustý trávnik. Používa dusičnan amónny (liadok amónny), ktorý má na trávu fantastický účinok. Pomáha trávniku rýchlo rásť a vyzerať krásne. Ako inak sa môžeme starať o trávnik?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nastriekajte na okná a muchy neprídu. Má to každý doma a nevie o tom

Starajte sa o svoj trávnik počas celého roka

O trávnik sa musíme starať v rôznych ročných obdobiach. Len tak ho udržíme v dobrom stave počas celého roka. Najlepšie je každú chvíľu dosiať trávnik tam, kde sú medzery.

Trávnik môžeme vlastne vyživovať až do jesene. Na druhej strane však nesmieme zabúdať na zalievanie počas suchých a teplých dní. Intenzívne slnečné žiarenie a sucho trávniku neprospievajú. V horúcom počasí musíme na trávnik obzvlášť dbať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *