Káva má úžasné účinky. Dajte ju do chladničky a zistíte

kavove zrna

Káva je vynikajúci životabudič, ktorý má mnoho skvelých účinkov a podporuje aj chudnutie. Káva má však aj ďalšiu vlastnosť, o ktorej vie len málo z nás. Prezradíme vám trik, ako pomocou kávy udržať chladničku úplne čistú a hlavne bez akýchkoľvek stôp nepríjemných pachov. Poďme sa na to pozrieť.

V chladničke zvyčajne skladujeme potraviny, ktoré veľmi príjemne nevoňajú. Nemusí ísť len o pokazené potraviny a riad, ale zdrojom nepríjemných pachov môžu byť aj veľmi aromatické potraviny, ktorých pachy sa navzájom nepríjemne kombinujú.

Na ktoré potraviny si treba dávať pozor

Nepríjemné pachy vydávajú aj ryby, cibuľa, cesnak, rôzne druhy mäsa alebo vyzreté a plesnivé syry. Tieto výrobky majú vysokú tendenciu šíriť nepríjemné pachy, ktoré môžu absorbovať všetky ostatné potraviny v našej chladničke. Ak sa ho chcete zbaviť, podľa portálu express.co.uk vám na to prekvapivo stačí mletá káva.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Napadlo by vás to? Týmto vyčistíte vodný kameň, ako úplný profesionál

Prírodné čistiace prostriedky

O tento trik sa podelila Lynsey Crombie, veľmi známa odborníčka na čistenie, v relácii This Morning televízie ITV. Táto dáma je zástancom prírodných metód čistenia domácnosti. Odporúča najmä používanie octu, citrónov a jedlej sódy. V programe sa objavila už niekoľkokrát. Televíznym divákom prezradila aj svoj trik na vždy čistú a sviežu chladničku bez akýchkoľvek stôp nepríjemného zápachu.

Do chladničky je vhodná aj káva

Mletá káva je skvelá, ak je v malej nádobe a uložená v zadnom rohu chladničky. Stačí, ak mletú kávu vložíte do menšej misky veľkosti nádoby na vajíčka. Nepostrádateľná pomôcka, ktorá nás všetkých z času na čas zbaví zápachu v chladničke, odstráni všetky pachy. Okrem kávy by podobnú funkciu splnili aj ovsené vločky alebo jedlá sóda. Všetky tieto 3 zložky dokážu veľmi dobre absorbovať pachy. Medzi ďalšie prírodné pohlcovače zápachu patrí citrónová šťava, nastrúhaná pomarančová kôra, biely ocot alebo klasické a dobre známe drevené uhlie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto ukladajte potraviny v chladničke, aby vám fungovala roky. Výrobcovia to taja

Pozor na plesne

Zápach v chladničke môže spôsobovať aj pleseň, ktorá sa najčastejšie nachádza na vrchnej časti gumového tesnenia na dverách. Odstráňte ju umytou kefkou od maskary alebo štetcom od ceruzky na obočie namočeným v roztoku vody a saponátu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *