Kávu by ste spolu s jedlom vôbec nemali piť. Toto vám to robí s telom

kava 3

Toto by mal vedieť každý, kto pije kávu. Hoci je tento čierny nápoj známy svojimi mimoriadnymi zdraviu prospešnými vlastnosťami, existuje čas, keď jeho pitie viac škodí ako prospieva. A nie je to len večer a posledné hodiny pred spaním!

Milovníci kávy by mali byť spokojní. Poznanie, že ich obľúbený nápoj vôbec nie je škodlivý a že pri rozumnom pití podporuje fungovanie organizmu na viacerých rôznych úrovniach, sa stalo takmer samozrejmosťou. Takmer – pretože v spoločenskom diskurze sa ešte stále z času na čas objavia škodlivé mýty. A medzi všetkými týmito nepravdivými ohováračkami je len jeden pravdivý aspekt, o ktorom chceme dnes hovoriť. Naozaj stojí za to o ňom vedieť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tu je tajomstvo štíhlej postavy gréckych žien. Pijú kávu s doplnkom, ktorý stimuluje črevá

Môže sa káva piť kedykoľvek a kdekoľvek?

Buďte si istí, že v tomto odseku sa nestretnete s truizmami typu: nepite kávu večer, lebo nezaspíte. To už predsa každý vie, rovnako ako to, že zneužívanie kofeínu môže skôr či neskôr viesť k miernym alebo vážnejším následkom. Nie, dnes vám poskytneme pohľad, o ktorom ste možno doteraz nevedeli. Takže: existuje bod, v ktorom káva viac škodí ako pomáha? Bohužiaľ, áno.

Ktorý moment v priebehu dňa máte na mysli? Nuž, v tomto momente sa správy ešte zhoršujú. Týchto momentov je totiž viacero. V skutočnosti ich je toľko, koľko je momentov počas dňa…. v ktorých konzumujete jedlo. Bolestivou pravdou je, že káva (rovnako ako čaj) by sa nikdy nemala piť počas obeda, raňajok alebo, čo je ešte zrejmejšie, večere.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vedeli ste, že existuje aj takýto druh soli, pre telo o veľa zdravší?

Prečo by sa káva nemala piť počas jedla?

Medzi pitím kávy a konzumáciou jedla by mala byť aspoň jedna hodina, tvrdia odborníci. A prečo? Je to veľmi jednoduché. Káva zhoršuje vstrebávanie niektorých živín z potravy. Týka sa to napríklad železa, minerálu nevyhnutného pre správne fungovanie svalov.

Záver je veľmi prozaický. Počkať hodinu po jedle s kávou by nám nemalo spôsobovať veľké problémy a táto záležitosť stojí za pozornosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *