Každá žena by mala nosiť v kabelke voskovku. Môže to zachrániť život

kabelka

Každá žena nosí v kabelke niekoľko vecí, ktoré „nevyhnutne“ potrebuje. Aj keď máme niekedy pocit, že sa nám tam už nič iné nezmestí, skúsme sa zamyslieť, či by sme v nej nenašli miesto pre jedno jediné voskové pero zabalené v papieri. Okrem mnohých praktických spôsobov, ako si ním môžeme uľahčiť cestovanie, nám v mnohých prípadoch zachránilo život. Zaujíma vás ako?

Prečo práve voskovka?

Guľôčkové pero vám môže dať nečakanú bodku, ceruzka sa môže zlomiť alebo ju treba orezávať. Ale voskovky sa dajú použiť za každých okolností, môžu byť tupé a ťažšie sa s nimi kreslí, ale aj s neostrou voskovkou sa dá niečo nakresliť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tejto veci sa doma nedotýkajte, ak vonku začne búrka a blesky

Prečo nosiť voskovú ceruzku v kabelke?

Z čisto praktických dôvodov, aj keď žijeme v dobe smartfónov a všetkého inteligentného, nie je zlé mať v zálohe starú dobrú „ceruzku“ a papier. Voskovkou môžete na papier vždy čokoľvek napísať alebo nakresliť a o tom, ako veľmi môže jedna tupá voskovka pomôcť zabaviť nudiace sa dieťa vo vlaku, na letisku alebo u lekára, ani nemusíme hovoriť.

Ako môže voskovka zachrániť život?

Ak kdekoľvek na ceste uvidíte dieťa, ktoré sa správa čudne, a máte podozrenie, že by mohlo byť v nebezpečenstve (únos, domáce násilie), podajte mu voskové pero a kúsok papiera. Je možné, že využije vaše „hodenie rukavice“ a napíše vám odkaz alebo len nakreslí obrázok, čo môže byť ďalším vodítkom, či vaše tušenie bolo oprávnené alebo neoprávnené. Voskovka je dosť malá na to, aby upútala pozornosť dieťaťa, ale na druhej strane nevyzerá podozrivo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zaradiť do každodenného jedálnička. Cholesterol začne klesať v krátkom čase

Všímajme si svoje okolie

Netreba do všetkého strkať nos, ale majme oči otvorené. Z výskumu z slovenského prostredia vyplýva, že dvaja z piatich ľudí čelili v detstve fyzickému, psychickému alebo sexuálnemu násiliu a v mnohých prípadoch boli páchateľmi násilia členovia rodiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *