Každý by mal doma využívať Coca-Colu na tieto veci. A pitie to nie je

zachod coca cola

Coca-Cola bola predstavená v roku 1886 ako alternatíva morfia, ako sa môžete dočítať na jej webovej stránke. Odvtedy sa stala jedným z najobľúbenejších nápojov na svete.

Aj keď možno nie ste fanúšikom tohto nápoja, možno vás prekvapí, koľko možností jeho využitia sa u vás doma nájde.

Coca-Cola ako prvá pomoc pri požiari

Pozrite si video, ktoré v súčasnosti búra internet. Po jeho vzhliadnutí budete určite súhlasiť s tým, že je dobré mať v chladničke 1 alebo 2 fľaše Coca-Coly pre prípad požiaru. V prípade požiaru odstráňte uzáver, fľašu utesnite rukou, poriadne ňou zatraste a prstami ju nastriekajte do ohňa.

V prípade núdze a malého požiaru je to riešenie, ku ktorému sa uchyľujú aj profesionálni hasiči. Samozrejme, každá tekutina uhasí oheň, ale obyčajnú nenasýtenú vodu nemôžete na plamene striekať s takým tlakom a razanciou. Roztrasená fľaša od Coca-Coly však dokáže nahradiť hasiaci prístroj s prekvapujúcou ľahkosťou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto vyčistíte spálenú rúru za pár minút bez drhnutia. Ľahšie to nemôže byť

Colu môžete použiť aj v iných situáciách. V skutočnosti je vďaka svojej úrovni kyslosti jedným z najlepších čistiacich prostriedkov v domácnosti.

Nápoj, ktorý čistí

Čistí toaletu. Stačí ju naliať po okrajoch záchodovej misy a nechať pôsobiť do rána. Rovnaký postup môžete vyskúšať aj so znečisteným umývadlom.

Odstraňuje hrdzu. Neváhajte a namočte do neho hrdzavé skrutky, klince, pilníky alebo čokoľvek iné, čo chcete obnoviť a vrátiť mu stratený lesk.

Odstraňuje škvrny od krvi. Navlhčite škvrnu kolou, nechajte ju krátko pôsobiť a potom vyperte ako zvyčajne.

Obnoví lesk zlatých a strieborných šperkov. Stačí ich nechať namočené v pohári nápoja cez noc.

Zmierni bolesť pri uštipnutí hmyzom alebo bodnutí medúzou. Ak si postihnuté miesto polejete kolou, získate okamžitú úľavu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte soľ so zubnou pastou. Získate úžasný prípravok

Môžete v nej marinovať mäso. Vďaka kyslosti a sóde je Coca-Cola dokonalým zmäkčovadlom mäsa. Ak ho naložíte cez noc, bude také mäkké, že sa vám rozpadne v ústach.

Pomôže vám odstrániť žuvačky z vlasov. S týmto problémom sa môžete častejšie stretnúť u svojich detí. Ale skôr než vezmete do ruky nožnice, skúste si vlasy so žuvačkou namočiť na 5 minút do Coca-Coly. Malo by to pomôcť pri jej odstraňovaní.

Pomôže to rozmraziť čelné sklo. Ak máte na aute namrznuté čelné sklo, ponáhľate sa a potrebujete čo najrýchlejšie odísť, nalejte naň trochu Coly. Urýchli to topenie ľadu.

Upokojí podráždený žalúdok. Keď vás bolí žalúdok, skúste si najprv dať trochu Coca-Coly po lyžičkách, než siahnete po lieku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *