• 3 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Keď zistíte, čo obsahujú melónové semienka už ich nebudete vypľúvať

Keď zistíte, čo obsahujú melónové semienka už ich nebudete vypľúvať

Vypľúvate semienka melóna? Nemusíte, pretože sú jedlé a plné prospešných látok pre naše telo. V ktorých prípadoch sa ich oplatí jesť pre ich samotný prínos?

Pamätáte si, keď ste boli malí a rodičia vám hovorili, že ak prehltnete melónové semienka, v žalúdku vám vyrastie ovocie? Z čisto vedeckého hľadiska je to nemožné, ale ako deti sme sa týmto pravidlom usilovne riadili. Teraz už vieme, že malé čierne semienka sú plne jedlé a navyše majú blahodarný účinok na náš organizmus.

Melónové semienka sa zaraďujú medzi „superpotraviny“.

Týmto termínom sa označujú produkty, ktoré sa považujú za najzdravšie potraviny na svete. V krajinách Blízkeho východu sa semená používajú na výrobu múky, oleja alebo dokonca pochutín a my ich vyhadzujeme do koša. Pri žutí sú semená mierne horké, s náznakom orechovej príchute. Považuje sa za kalorický produkt. V 100 g semienok je až 557 kcal.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte šupky z cesnaku. Majú tieto úžasné schopnosti

Majú viac tuku ako slnečnicové semená alebo mandle. Nájdete v nich tuky, polynenasýtené mastné kyseliny a mastné kyseliny omega-6. Tie, ako vieme, podporujú srdce a chránia pred infarktom, mŕtvicou a znižujú „zlý“ cholesterol. Pri konzumácii ovocia je dôležité odhryznúť semienka. Ak ich prehltnete celé, obal, ktorý ich pokrýva, sa nestrávi a všetky prospešné vlastnosti zostanú vnútri semienka.

Prečo jesť semená?

Ani si neuvedomujete, koľko dobrého sa v tomto nenápadnom produkte skrýva. Horčík, železo a draslík obsiahnuté v semenách pôsobia na srdce, kardiovaskulárny systém a vďaka arginínu, užitočnej aminokyseline, znižujú aj krvný tlak. Semienka melóna sú dobrými antioxidantmi, ktoré chránia bielkoviny a DNA pred voľnými radikálmi. Tie sú jednou z príčin rakoviny, cukrovky a predčasného starnutia pokožky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skrytá funkcia radiátora, ktorá vám ušetrí peniaze každý mesiac

Ďalším dôvodom, prečo semienka zaradiť do svojho jedálnička, je vysoký obsah kyseliny listovej, ktorá je zodpovedná za vývoj mozgu, množenie nových buniek a rastové procesy v našom tele. Prírodná medicína tento produkt miluje a často ho využíva v boji proti plesňovým infekciám, kožným ochoreniam, alergiám a žalúdočným vredom. Už viete, prečo by ste ho mali zaradiť do svojho každodenného jedálnička!

Podobné články

Nevyhadzujte šupky z melóna. Uvarte si z nich niečo, čo by vás nenapadlo

Nevyhadzujte šupky z melóna. Uvarte si…

Nabudúce si dvakrát rozmyslíte, než vyhodíte…
Takto to robia Američania, aby si kúpili najsladší melón

Takto to robia Američania, aby si…

Letné dni sú neodmysliteľne spojené s…
Tu je dôvod, prečo nikdy nevyhadzujem melónovú kôru. Je to nedocenený poklad

Tu je dôvod, prečo nikdy nevyhadzujem…

Počas letnej sezóny neexistuje lepší spôsob…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *