Kliešte sa vám môžu doma množiť. Pokropte domácnosť týmto olejom a neukážu sa

kliest

Sezóna kliešťov je v plnom prúde. Pavúkovce sú doslova všade. Keď sa zvýši teplota, začnú útočiť so zdvojnásobenou silou. Môžu sa objaviť aj v našich domovoch. Ako sa ich zbaviť?

Boj s kliešťami je pre majiteľov domácich zvierat najťažší. Psy a mačky môžu škodcov priniesť do domu na svojej srsti. Našťastie ich môžeme z domu vyhnať.

Odkiaľ sa kliešte v našich domácnostiach berú?

Na jar začínajú kliešte útočiť čoraz častejšie. Stretávame sa s nimi najmä na lúkach a v lesoch. Môžu na nás číhať aj v parkoch a záhradách. Preto musíme byť obzvlášť opatrní, ak trávime čas vonku.

Kliešte si môžeme do domu priniesť aj sami. Najväčší problém s pavúkovcami však majú majitelia domácich zvierat. Psy a mačky sú pre kliešte ideálnou korisťou. Škodcovia sa môžu ukrývať v hustej srsti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vložte túto vec do chladničky a účty za elektrinu budú o polovicu nižšie

Bohužiaľ, kliešte v domácnosti sa môžu množiť. Sú skutočne nebezpečné. Ako odradiť pavúkovce od prítomnosti v našej domácnosti? Existuje jeden jednoduchý spôsob, stačí siahnuť po pomerne nenápadnom výrobku.

Kliešte môžu v domácnosti klásť vajíčka

Je ťažké zachytiť všetky kliešte, ktoré sa dostanú na vášho psa alebo na nás. V niektorých prípadoch sa pavúkovce môžu v našej domácnosti naozaj dobre udomácniť a naklásť vajíčka. Kde ich hľadať?

Vajíčka kliešťov sa zvyčajne nachádzajú pod kobercami alebo okolo základných dosiek. Kliešte tiež radi kladú vajíčka v blízkosti okenných rámov a v blízkosti dverí. Ako môžeme škodcov odradiť?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto tri zložky a pite pred raňajkami. Boky a brucho začnú miznúť

Ako zabránime tomu, aby sa kliešte dostali do domu?

Našťastie existuje jednoduchý spôsob, ako odradiť pavúkovce od vstupu do nášho domova. Stačí obyčajný levanduľový olej. Intenzívna vôňa levanduľových kvetov nám pomôže odradiť kliešte.

Levanduľovým olejom môžeme pokropiť koberec. Dobrý nápad je aj pretrieť okenné rámy vodou s vôňou levandule. Príjemnú kvetinovú vôňu môžeme využiť aj pri prechádzke.

Pred prechádzkou sa oplatí postriekať niekoľkými kvapkami levanduľového oleja. Je to naozaj jednoduchý a prirodzený spôsob, ako odohnať kliešte. Oplatí sa ho použiť práve teraz, keď je pavúkovcov čoraz viac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *