Kollár a ďalší poslanci idú do Ria de Janeira a na Kubu za štátne peniaze, vraj robiť biznis

boris kollar 1

V posledných dňoch sa v Slovenskom parlamente vynorila otázka ohľadom plánovanej pracovnej cesty skupiny poslancov do Južnej Ameriky. Táto skupina, na čele s predsedom parlamentu Borisom Kollárom, plánovala vyraziť na túru po niekoľkých štátoch Južnej Ameriky s cieľom podporiť obchodné vzťahy a záujmy Slovenska.

Zatiaľ čo strana Sme rodina tvrdí, že cesta je zameraná na rozvoj podnikania v prospech Slovenska, niektorí kritici vidia v tejto akcii skôr parlamentnú cestovnú kanceláriu. Plánovaný itinerár zahŕňal návštevu kubánskej Havany a brazílskeho Ria de Janeira. Avšak, zatiaľ čo bežní občania si takúto cestu financujú z vlastných ťažko zarobených peňazí, vybraní poslanci zo strán Smer, Sme rodina a OĽaNO plánovali financovať túto výpravu z rozpočtu parlamentu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Takýmto hnojivom zalejte muškáty a úplne ožijú

Podľa informácií, strana Smer sa nakoniec od plánovanej cesty distancovala. Hlavným dôvodom bolo, že poslanci zo Smeru vnímali túto akciu skôr ako výlet za zhruba milión eur na turistické atrakcie, namiesto reálneho programu zameraného na podporu obchodných kontaktov so slovenskými podnikateľmi.

Boris Kollár, predseda parlamentu, nebol dostupný pre komentár, pretože v stredu bol na pracovnej ceste v Azerbajdžane. Avšak, jeho stranícki kolegovia tvrdia, že predseda zahraničného výboru zo strany Smer schválil túto cestu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmrzlina nemusí zničiť vašu diétu. Stačí si vybrať tú správnu alebo si ju vyrobiť sám

Napriek plánom a vyjadreniam sa však zdá, že z cesty Borisa Kollára s poslancami nakoniec nič nebude. Parlament má totiž ešte neprerokované desiatky bodov, a preto sa zasadnutie nebude končiť v piatok, ako sa pôvodne očakávalo. Rokovať sa bude aj budúci týždeň, čo znamená, že plánovaná pracovná cesta do Južnej Ameriky je momentálne vo vzduchu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *