Lockdown zabil viac ľudí ako covid, naznačujú štatistiky

erik mclean VaiKXZs4PA unsplash

Nové oficiálne štatistiky naznačujú, že následky spôsobené lockdownom by mohli mať na svedomí viac úmrtí ako samotný koronavírus. Údaje o nadmernej úmrtnosti Britského národného štatistického úradu ukazujú, že v súčasnosti zomiera každý týždeň asi o 1 000 ľudí viac ako obvykle z iných zdravotných dôvodov, ktoré nie sú spôsobené vírusom Covid-19. Informoval o tom The Telegraph.

Denník Telegraph uvádza, že britské Ministerstvo zdravotníctva nariadilo vyšetrovanie počtu úmrtí kvôli obavám, že úmrtie súvisí s oneskorením a odložením liečby ochorení, ako je rakovina, cukrovka či srdcové choroby. Prípady prichádzajú v čase, keď sa obnovujú opatrenia proti šíreniu koronavírusu v podobe nosenia rúšok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Čísla naznačujú, že krajina čelí novej zdravotnej kríze spojenej s pandemickými opatreniami ako s vírusom samotným. Charitatívna nadácia British Heart Foundatiton zameraná na kardiovaskulárny výskum v Spojenom kráľovstve uviedla, že je zisteniami hlboko znepokojená. Iná charitatívna organizácia Stroke Association poznamenala, že nárast počtu úmrtí očakávala už nejaký čas.

„Denné štatistiky o covide si vyžiadali pozornosť národa, ale na tieto desivé čísla sa sotva niekto pozrel zblízka. Je okamžite vyžadované úplné a naliehavé vládne vyšetrovanie,“ komentuje situáciu Charles Levinson, výkonný riaditeľ spoločnosti Doctorcall, súkromnej ​​služby poskytujúcej lekársku pomoc v Londýne. „Každý týždeň umierajú stovky a stovky ľudí – čo sa deje?“ dodal.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Údaje zverejnené ONS v utorok ukázali, že nadmerná úmrtnosť je v súčasnosti o 14,4 percenta vyššia ako päťročný priemer, čo sa rovná 1 350 úmrtiam viac ako obvykle. Hoci 469 úmrtí bolo spôsobených covidom, zvyšných 881 nebolo vysvetlených a ONS nerozlišuje zostávajúce úmrtia podľa príčiny.

Od začiatku júna ONS zaznamenal o takmer 10 000 úmrtí viac, než je päťročný priemer – približne 1 089 týždenne – z ktorých žiadne nie je spojené s covidom. Toto číslo je viac ako trojnásobkom počtu ľudí, ktorí zomreli na vírus v rovnakom období, čo bolo 2 811.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *