Ľudia, ktorí skôr vstávajú, jedia zdravšie a menej sladkostí. Tí, čo ponocujú, majú problém

balcony 1834990 1920

Ľudia, ktorí sú ranné vtáčatá, sa zotavujú zdravšie. K tomuto záveru dospeli talianski výskumníci. Zistite, ako súvisia stravovacie návyky s časom vstávania.

Tím výskumníkov zverejnil prekvapivé zistenia na kongrese Talianskej spoločnosti pre výživu ľudí v Toskánsku. Zistili, že ľudia, ktorí boli aktívnejší v skorých ranných hodinách, mali aj zdravšiu stravu ako tzv. noční martýri.

Ovplyvňuje čas vstávania stravovacie návyky?

Štúdia sa uskutočnila na 51 ľuďoch, ktorí bojovali s obezitou alebo nadváhou. Bolo medzi nimi 15 mužov a 36 žien a experiment prebiehal od marca do apríla tohto roku. Po tomto čase sa zistilo, že tí, ktorí mali ranný chronotyp (vzorec správania), mali lepšie stravovacie návyky.

Preukázalo to až 74 % účastníkov výskumnej skupiny. Naopak, tí s večerným chronotypom mali oveľa horšie stravovacie návyky ako ostatní. Na obed a večeru často konzumovali viac kalórií ako ranné vtáčatá. Okrem toho jedli najmä sladkosti a jedlá z rýchleho občerstvenia, ktoré zapíjali sladenými nápojmi. Výsledkom bolo, že organizmus nočných značkárov mal nízku hladinu vitamínu B12 a kyseliny listovej, čo sa prejavilo abnormálnou hladinou erytrocytov a leukocytov v krvi.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nechávate v dreze špinavý riad? Toto vám to robí v dome

Ako môžete účinne zmeniť svoje stravovacie návyky?

Ak chcete prelomiť začarovaný kruh, nemali by ste zo dňa na deň prejsť na reštriktívnu diétu. Náhla zmena vašich stravovacích návykov bude mať zlý vplyv na vaše telo a psychiku, ktoré sa môžu začať búriť. Preto sa odporúča pred začatím diéty urobiť testy a až potom sa poradiť s lekárom a dietológom, pretože zvýšená telesná hmotnosť môže byť príznakom choroby.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto je dôvod, prečo by ste mali kupovať len zelené banány

S pomocou správneho odborníka budete môcť nájsť najlepšie riešenie, aby sa diéta nestala formou smutnej povinnosti a pocitu vzdania sa potešenia.

Ako môžete zlepšiť svoje zdravie?

Zmena stravovania je veľmi dôležitou súčasťou zdravého a dlhého života. Stojí však za to venovať pozornosť aj pravidelnej fyzickej aktivite. Odborníci odporúčajú, aby ste každý deň urobili približne 9 000 krokov, vďaka čomu rýchlejšie schudnete a budete sa cítiť lepšie.

Odhaduje sa, že potom môžete spáliť až 500 kcal, čo je výborný výsledok, pokiaľ ide o redukciu hmotnosti. Chôdza je najjednoduchšou formou udržiavania sa v kondícii a odporúča sa pre každého bez ohľadu na vek. Treba dodať, že takáto aktivita chráni pred kardiovaskulárnymi ochoreniami a zlepšuje pohodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *