Posypte si matrac jedlou sódou a neuveríte, aké to má prospešné účinky. Budete zdravšie spávať

filmreal studio v1WrBKMdJHU unsplash

Jedlá sóda na matrac? Prečo nie! Je to univerzálny produkt, ktorý by mal byť v každej domácnosti. Odblokujete s ňou upchaté potrubie a vyčistíte mastné povrchy. Prečo však posypať posteľ sódou? Tento nápad vás možno na prvý pohľad prekvapí, ale ubezpečujeme vás – stojí to za to.

Čistenie matraca pomocou jedlej sódy

Prečo ľudia posypávajú matrac jedlou sódou? Je to účinný spôsob, ako ho dôkladne vyčistiť. A nehovoríme tu o škvrnách, ale o niečom oveľa horšom. Hovoríme o mikróboch žijúcich v našej posteli. Jedlá sóda na matrac účinne pomôže zbaviť sa baktérií, vírusov a všetkých ostatných tvorov. Navyše je to skvelý spôsob, ako osviežiť váš matrac.

Pomocou jedlej sódy sa ich môžeme rýchlo a účinne zbaviť bez poškodenia matraca. Stačí z postele odstrániť všetku posteľnú bielizeň a posypať ju jedlou sódou, dôkladne ju rozotrieť a nechať pôsobiť niekoľko hodín. Po uplynutí tejto doby stačí matrac dôkladne povysávať a je hotovo!

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite namiesto bežnej kávy. Zlepšuje metabolizmus a pomáha páliť tuk

Je to rýchlejší spôsob ako pranie a ekologickejší ako čistiareň. Všetko, čo potrebujete, je balíček sódy, ktorý stojí pár drobných. Vylejete ju a idete si čítať knihu alebo sa prejsť. O niekoľko hodín sa vrátite, vysajete a máte hotovo. Vaša posteľ je čistá, voňavá a bezpečná.

Ako vyčistiť svoj matrac?

Okrem pravidelného osviežovania matraca pomocou sódy bikarbóny sa oplatí pamätať aj na ďalšie ošetrenia, aby vám vydržal dlhé roky.

Na udržanie čistoty matraca je najlepšie používať poťah na matrac – perte ho raz za mesiac. Ak sa matrac zašpiní, môžete nečistoty odstrániť pomocou čistiaceho prostriedku na čalúnenie (môžete tiež zriediť malé množstvo prostriedku na pranie v miske s vodou). Na čistenie matraca použite samotnú penu – pomocou hubky ju naneste na nečistoty a potom jemne osušte uterákom.

Matrac vysávajte každých niekoľko mesiacov – použite úzku hubicu a vysávač nastavte na nízke otáčky.

Ako často by sa mala meniť posteľná bielizeň?

Viete, ako často by sme mali meniť posteľnú bielizeň? Väčšina ľudí to robí príliš zriedkavo. Mikrobiológovia tvrdia, že by ste to mali robiť raz týždenne, a keď je vonku horúco, dokonca dvakrát týždenne). Prečo? Každú noc zanecháme v posteľnej bielizni až pol litra potu. Navyše sa nám šupinatá pokožka, vlasy…. Kto by chcel spať v takýchto podmienkach? Predovšetkým je to ideálne prostredie pre roztoče.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vytlačte toto ovocie do vody a pite. Najlepšie hydratujete telo, ktoré bude silné

Roztoče sa prichytávajú na vlákna posteľnej bielizne a matracov pomocou kliešťov, ktoré sa nachádzajú na každej z ôsmich nôh. Ich výkaly môžu spôsobiť zdravotné problémy vrátane astmy, ekzému, svrbenia očí alebo upchatého nosa.

Je dôležité prať posteľnú bielizeň aspoň pri 60 stupňoch Celzia – vtedy si môžete byť istí, že roztoče uhynuli a ich výkaly sa už v posteľnej bielizni nenachádzajú. Ak je potrebné tkaninu perín vyprať pri nižšej teplote, po vysušení ju jednoducho vyžehlite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *