Slováci pripravte si cez víkend hotovosť. Tieto banky hlásia výpadok, nebudú fungovať karty

100 eur

Ak sa počas víkendu chystáte na nákupy, mali by ste si pre istotu pripraviť viac hotovosti. mBank a Slovenská sporiteľňa informovali na svojich webových stránkach o plánovanej odstávke služieb, ktorá bude mať vplyv na možnosť vyberať hotovosť a platiť kartou. Informuje o tom portál zoznam.sk

mBank oznámila, že v nedeľu 18. júna 2023 medzi 2:00 a 9:30 hod. sa uskutoční plánovaná odstávka ich systémov. Počas tohto času nebudú dostupné internetové bankovníctvo, mobilná aplikácia, platby kartou cez internet, SMS, mLinka a systém žiadostí o produkty. Je dôležité si uvedomiť, že v tomto období nebude možné vyberať hotovosť ani platiť kartou na termináloch v obchodoch. mBank preto odporúča klientom, aby si pripravili dostatočnú hotovosť. Ak po skončení odstávky budú mať problémy s prihlásením do internet bankingu, odporúča sa vyčistiť vyrovnávaciu pamäť prehliadača alebo vymazať cookies.

Aj Slovenská sporiteľňa plánuje odstávky služieb. Najvážnejšia odstávka sa uskutoční v nedeľu 18. júna od 0:05 do 5:00 hod. Počas tohto obdobia nebudú dostupné debetné karty, bankomaty, vkladové bankomaty Slovenskej sporiteľne, výbery z bankomatov cez mobil, platby cez internet a mobilné platby cez rôzne služby ako Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPAY! a Xiaomi Pay. Kreditné karty vydané Slovenskou sporiteľňou nebudú fungovať v bankomatoch a platobných termináloch Global Payments.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Káva má úžasné účinky. Dajte ju do chladničky a zistíte

Slovenská sporiteľňa odporúča klientom, aby si tiež pripravili dostatočnú hotovosť pre prípad, že by sa dostali do nepríjemnej situácie. Ich kreditné karty budú fungovať v bankomatoch iných bánk a na platobných termináloch iných bánk v obchodoch. V prípade, že zostane klientom hotovosť, môžu ju vložiť na svoj účet cez vkladomat bezplatne.

Okrem nedele bude mať Slovenská sporiteľňa aj v sobotu 17. júna výpadok služieb. Medzi 5:00 a 12:00 hod. nebudú dostupné služby ako George, mobilná aplikácia George, Sporopay, Databanking, Business24, Business24 mobilná aplikácia, MultiCash, mToken (podpisovanie a autorizácia internetových platieb cez 3D Secure), Klientske centrum (aktívne operácie, SMS služby a API rozhranie pre tretie strany), push notifikácie, SMS a e-mailové notifikácie o obratoch a platbách kreditnými a debetnými kartami. Elektronické výpisy budú doručené s oneskorením medzi 5:00 a 10:00 hod.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Raz za mesiac ho nalejem do záchodovej kefy. Celá kúpeľňa nádherne vonia

V sobotu od 12:00 do 23:00 hod. budú tiež obmedzené niektoré služby, napríklad zadané platby do iných bánk a zahraničné platby budú zobrazené ako spracovávané, splatenie kreditnej karty bude viditeľné iba na účte, nebudú zobrazené aktuálne zostatky na účtoch, nebude možné nastaviť trvalé príkazy a inkás, nastaviť notifikácie ani zriaďovať a meniť produkty a služby.

Vzhľadom na plánované výpadky služieb v oboch bankách je dôležité, aby si klienti pripravili dostatočnú hotovosť a plánované bankové transakcie uskutočnili pred alebo po odstávke, aby sa vyhli prípadným problémom a nepríjemnostiam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *